Wyjątkowo tanie power banki firmy Redmi trafiają na rynek

Wyjątkowo tanie power banki firmy Redmi trafiają na rynek

Redmi nie zwalnia tempa. Submarka Xiaomi, która ma podbijać świat produktami o wyjątkowo dobrym stosunku ceny do możliwości. Teraz firma ta prezentuje światu dwa zupełnie nowe i, co może najważniejsze, wyjątkowo tanie power banki o pojemności 10000 mAh i 20000 mAh.

Pierwsze power banki w historii Redmi

Zacznijmy od cen, bo te naprawdę robią wrażenie. Redmi 10000 mAh został wyceniony w Chinach na zaledwie 59 juanów czyli około 32 zł. Za wariant 20000 mAh trzeba zapłacić 99 juanów (około 54 zł). Oczywiście ceny te będą obowiązywać jedynie na terenie samego Państwa Środka, a zakup w chińskim sklepie oferującym wysyłkę do naszego kraju będzie wiązał się z większymi kosztami. Sprzedaż power banków rozpocznie się już 23 lipca tego roku i bardzo możliwe, że obie nowości Redmi w najbliższym czasie zadebiutują także na rynku globalnym.

Wyjątkowo tanie power banki firmy Redmi trafiają na rynek

Oba power banki posiadają port USB typu C oraz microUSB służące do ładowania samego banku energii. Szczerze mówiąc nie do końca rozumiem sens wykorzystywania dwóch portów wejściowych, ale możliwe, że chiński producent chciał aby każdy z nas mógł naładować urządzenie przy pomocy kabla, który akurat ma przy sobie. Power banki pozwalają nam na naładowanie dwóch urządzeń w tym samym czasie. Niestety wariant o pojemności 10000 mAh nie wspiera szybkiego ładowania, a co za tym idzie jest rozwiązaniem typowo budżetowym przeznaczonym przede wszystkim dla smartfonów z niższej lub średniej półki cenowej.

Wyjątkowo tanie power banki firmy Redmi trafiają na rynek

Zobacz także: Chcecie smartfon z złotą obudową i diamentami? Poznajcie Redmi K20 Pro Singnature Edition

Dużo ciekawiej wygląda wersja 20000 mAh, która oferuje dwustronne szybkie ładowanie o mocy 18 W. Tym samym bez jakiegokolwiek problemu będziemy w stanie przy jego pomocy w szybki sposób naładować flagowce Xiaomi czy Redmi. Nie zabrakło także trybu małego napięcia wymuszanego poprzez dwukrotne wciśnięcie przycisku na obudowie. Tryb ten ma zapewnić w pełni bezpieczne ładowanie takich urządzeń jak Mi Band czy słuchawki Bluetooth. Jedyne co nam pozostaje to czekać na premierę globalną!

Co myślicie o pierwszych power bankach Redmi? Korzystacie na co dzień z banków energii? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!