Wysoka klasa designu w parze z wysoką wydajnością – to idealnie opisuje Porsche Design Acer Book RS

Porsche Design Acer Book RS

Acer na swojej konferencji przedstawił kilka nowości. Wśród nich znalazł się bardzo interesujący laptop, który reprezentuje półkę premium. To Porsche Design Acer Book RS – laptop dla osób, które cenią sobie najwyższą jakość wykonania oraz chcą nie narzekać na wydajność.

Porsche Design Acer Book RS

Najnowszy owoc współpracy marki Acer wraz z Porsche Design jest nowy laptop, Porsche Design Acer Book RS. Jego obudowa została wykonana w całości z metalu, a jej zwieńczeniem jest osłona wykonana z włókna węglowego. Laptop mierzy zaledwie 15.99 mm grubości, a waży tylko 1.2 kg. Wyposażony jest w 14-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości FullHD. Jest on czuły na dotyk, co znacznie może ułatwiać pracę na nim. Pokryty jest antybakteryjnym szkłem Corning Gorilla, a do tego pokrycie gamy kolorów sRGB wynosi 100%. Dodatkowo, bardzo wąskie ramki sprawiają, że stosunek powierzchni ekranu do powierzchni całego panelu wynosi 90%.

Porsche Design Acer Book RS

Ta metalowa obudowa skrywa w swoim wnętrzu najnowsze procesory Intel Core i7 11. generacji wraz z 16 GB RAM-u. mamy tu do czynienia z grafiką Intel Iris Xe lub, opcjonalnie, NVIDIA MX350. Takie zestawienie świetnie się sprawdzi do pracy, a dodatkowo bardzo dobre chłodzenie sprawi, że nie będziemy narzekać na kulturę pracy ani wysokie temperatury. Ponadto, do dyspozycji mamy kartę sieciową Intel, która pracuje w standardzie Wi-Fi 6, port USB typu C wraz ze wsparciem Thunderbolt 4, USB 3.2 Gen 2., HDMI oraz port słuchawkowy combo-jack 3.5 mm.

Porsche Design Acer Book RS

Zasila go bateria, która pozwalać ma na nawet do 17 godzin oglądania wideo, a w ciągu 30 minut naładujemy ją do tego stopnia, że pozwoli nam to na kolejne 4 godziny pracy. Nie zabrakło też czytnika linii papilarnych ze wsparciem dla Windows Hello, co wpływa korzystnie na bezpieczeństwo.

Warto przeczytać: Jesteśmy po konferencji GPC, co nowego pokazał Acer?

Nie byłby to taki produkt premium, gdyby nie akcesoria, które projektowane są na zamówienie. To Porsche Design Acer Travelpack RS, zestaw specjalnych kilku akcesoriów w jednym, które, podobnie jak sam laptop, wykonane są z największą starannością. W jego skład wchodzi podkładka pod mysz, pokrowiec i etui na laptopa,a także sama mysz. Etui jest wykonane ze skóry ECCO PALERMO XA Leather, która charakteryzuje się wysoką wytrzymałością oraz przyjemnym w dotyku materiałem. Magnetyczne zatrzaski sprawiają, że laptop w nim jest jeszcze bezpieczniejszy, a jego zdejmowana pokrywa służy jako podkładka pod mysz. To takie 3 w 1.

Porsche Design Acer Book RS

Porsche Design Acer Mouse RS to ostatni element tego zestawu. Jej lewy przycisk pokryty został włóknem węglowym, podobnie jak jej dolna pokrywa. Mamy też przełącznik DPI, a sam klik myszki jest zdaniem osób, które miały ją w dłoniach, nieprzypadkowy, dobrze wyczuwalny.

Ceny

Jako iż jest to produkt premium, cena jest dość wysoka. Cena pakietu premium Porsche Design Acer Book RS będzie się zaczynała od 10 799 zł. W jego skład wchodzi laptop oraz wspomniane wyżej akcesoria. Jeśli chcielibyśmy zakupić samego laptopa, należy się szykować na wydatek rzędu 8099 zł. Porsche Design Travelpack RS kosztować będzie 1349 zł, zaś sama myszka – 449 zł. Jak widać, to niemałe kwoty, ale cena tu nie jest przypadkowa. Jakość wykonania oraz design wynagradzają to.

Jak Wam się podoba ten laptop? Mi bardzo przypadł do gustu, a Wam?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!