Xbox prezentuje Game Pass „Friends and Family”, czyli nową usługę do dzielenia się z rodziną i znajomymi

xbox-logo-white-on-green

Zupełnie nowa forma usługi może niebawem zawitać na Xboxa, stwarzając możliwość do dzielenia się funkcjami Game Pass z bliskimi nam osobami.

Ukryte zamiary

Prace nad „Friends and Family” trwają już jakiś czas, ale wygląda na to, że Xbox celowo nie ujawnił wszystkich jej szczegółów. Niedawno, podczas konferencji prasowej, poinformowano, że usługa ma być zwykłym nowym planem skierowanym w stronę rodzin. Nowe informacje, które właśnie ujrzały światło dzienne, wskazują, że rzeczywiście tak jest, ale wszyscy mylili się do zasady działania funkcjonalności „Friends and Family”.

Pierwsze testy

Nowa usługa ma być dostępna dla wszystkich korzystających z Xbox Game Pass Ultimate. Użytkownicy będą mogli podzielić się wszystkimi zaletami tej usługi z członkami swojej rodziny i przyjaciółmi. Limit wynosi jednak cztery osoby i to tylko takie, które mieszkają w tym samym kraju. Pierwsze testy tej usługi rozpoczęły się w Kolumbii i Irlandii dla wybranych użytkowników. W sieci natomiast zadebiutowało oficjalne logo „Friends and Family”. Kiedy usługa będzie dostępna dla wszystkich i globalnie? Nie ma na to w tej chwili żadnej odpowiedzi, ale znając Microsoft, skoro opublikowano logo i rozpoczęto testy, może to potrwać do kilku miesięcy.

Źródło: xda-developers.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!