xCloud (Xbox Cloud Gaming) już dostępny dla każdego użytkownika iOS i Windowsa 10

xbox series
Kontroler do Xbox Series X|S

Aktualnie gaming z Microsoftem to coś więcej niż tylko konsola Xbox. Gigant stara się również rozwinąć granie w chmurze. Z tego też powodu xCloud jest już dostępny na urządzeniach z iOS oraz Windows 10.

xCloud już na Windows 10 oraz iOS

Streaming staje się coraz lepszy i coraz popularniejszy. Sam całkiem długo korzystałem z Google Stadia, gdzie nawet zdecydowałem się na zakup Cyberpunka 2077. To sprawiło, że mogłem pograć w ten tytuł w dniu premiery – bez potrzeby posiadania konsoli czy dobrego komputera gamingowego. Microsoft również postanowił wejść na ten rynek i zaprezentował xCloud.

Do tej pory, z platformy mogli korzystać tylko użytkownicy Androida. Teraz jednak lista urządzeń została rozszerzona o kolejne platformy. Są to komputery PC z Windowsem 10 oraz urządzenia Apple. Aby móc zagrać, potrzebny jest abonament Xbox Game Pass Ultimate (tak, ten najdroższy za 54,99 PLN). Co ważne, ta sama subskrypcja zadziała również na konsoli Xbox i pozwoli na natywne granie w gry dostępne w ramach Game Pass.

Microsoft dodaje, że z czasem xCloud stanie się jeszcze lepszy. Już teraz Xbox Cloud Gaming działa w pełni na specjalnie przystosowanych Xboxach Series X, co poprawia płynność i skraca czasy ładowania (z czego ogólnie słynie Xbox Series X|S). Aktualnie gry są strumieniowane w jakości 1080p/60fps.

Gracie poprzez streaming? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: Microsoft

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!