Xiaomi 12S oraz Xiaomi 12S Pro odkrywają swoje tajemnice! Wiemy coraz więcej na temat nadchodzących smartfonów

Xiaomi 12 Pro i Xiaomi 12
Xiaomi 12 (fot. Xiaomi)

W sieci pojawia się coraz więcej informacji na temat nadchodzących modeli Xiaomi 12S oraz Xiaomi 12S Pro, które według nieoficjalnych przecieków mają zadebiutować na rynku wraz z Xiaomi 12 Ultra. Oto, co już teraz wiemy o wspomnianych urządzeniach. 

Co już wiemy o Xiaomi 12S oraz Xiaomi 12S Pro?

Jak sugerują wszystkie dotychczasowe przecieki, Xiaomi 12S Pro napędzany będzie przez odświeżony procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 Plus, a do tego na rynek ma trafić również wariant z MediaTekiem Dimensity 9000 na pokładzie. Jeśli plotki się potwierdzą, to nadchodzący smartfon będzie pierwszym flagowym modelem w portfolio producenta, który wykorzysta układ firmy MediaTek. 

Xiaomi 12
Xiaomi 12 i Xiaomi 12 Pro (fot. Xiaomi)

Nieoficjalnie mówi się, że urządzenia będą się charakteryzowały mniejszymi wyświetlaczami względem modelu Xiaomi 12 oraz Xiaomi 12 Pro, ale dokładna przekątna ekranów nie została niestety sprecyzowana. Wiemy natomiast, że jeden z modeli (prawdopodobnie Xiaomi 12S) posiadać będzie obustronnie zakrzywiony wyświetlacz o rozdzielczości Full HD+ i odświeżaniu obrazu z częstotliwością 120 Hz. Drugi model ma mieć panel 2K oraz dodatkowe ulepszenia wyświetlacza. 

Serwis źródłowy wspomina także o kamerkach do selfie ulokowanych w okrągłych otworach umieszczonych centralnie na przednim panelu. Xiaomi 12S zostanie także prawdopodobnie wyposażony w 50 Mpx obiektyw główny, który ma być dodatkowo wspierany przez zupełnie nowy algorytm poprawiający jakość zdjęć i ogólne możliwości fotograficzne. 

Źródło: Gizmochina

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!