Xiaomi 13 coraz bliżej! Będzie naprawdę wydajny

Xiaomi 12
Xiaomi 12 Pro

Pojawia się coraz więcej plotek na temat Xiaomi 13. Najnowsze przecieki tyczą się serca smartfona, czyli procesora. Podobno telefon będzie niezwykle szybki, a przy tym pozostanie chłodny.

Xiaomi 13 = szybkość + niskie temperatury

Już wiemy, że nowa seria smartfonów Xiaomi 13 zadebiutuje w Chinach w czwartek, czyli 1 grudnia. Co ciekawe, do tej pory zbyt wiele o tych smartfonach się nie mówiło, jednak od wczoraj jest wręcz gorąco. No i chyba jest do tego dobry powód.

Podobnie jak rok temu, tak i teraz dostaniemy dwa modele – Xiaomi 13 i Xiaomi 13 Pro. Te mają pracować na kompletnie nowym układzie Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Warto zaznaczyć, że ten chipset ma wykazywać się świetną wydajnością i to przy zachowaniu niskich temperatur. Według Xiaomi nowy procesor ma być wydajniejszy o 37% w porównaniu do Apple A16 Bionic. W przypadku porównania układów graficznych, to mowa tu o różnicy aż 42%. Jeśli to prawda, to faktycznie Qualcomm przygotował istną petardę.

(fot. Xiaomi)
(fot. Xiaomi)

Szybkość smartfona ma być też wynikiem zastosowania lepszej pamięci RAM LPDDR5X o przepustowości 8533 Mbps. Dane będziemy trzymać na pamięci wewnętrznej UFS 4.0 z odczytami nawet 3,5 GB/s. No i finalnie zarządzanie energią ma być o 45% lepsze. Podobno Xiaomi 13, nawet podczas grania, nie będzie grzał się do ponad 43 stopni Celsjusza. To fantastyczny wynik.

(fot. Xiaomi)
(fot. Xiaomi)

Jaka będzie prawda? To pewnie wyjdzie w testach, ale już teraz Xiaomi 13 wygląda na niezwykle ciekawy smartfon.

Źródło: Weibo przez Telepolis

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!