Xiaomi 13 Pro pozuje do zdjęcia. Aparat ma logo Leica

Xiaomi 12 Pro
Xiaomi 12 Pro

Prace nad serią Xiaomi 13 dobiegają powoli końca. Chiński producent przygotowuje dla nas dwa smartfony, Xiaomi 13 oraz Xiaomi 13 Pro, które najprawdopodobniej zadebiutują już w drugiej połowie listopada tego roku. Właśnie wyciekły zdjęcia jednego z nich.

Xiaomi 13 Pro na pierwszym zdjęciu

Data premiery nowych urządzeń jest powiązana z prezentacją nowego układu Snapdragon 8 Gen 2. Zostanie on pokazany na wydarzeniu o nazwie Summit Snapdragon. Do tej pory dowiedzieliśmy się, że telefon ten będzie wyposażony w 6,7-calowy wyświetlacz Samsung AMOLED E6 o rozdzielczości 2K i częstotliwości odświeżania do 120 Hz. Przecieki wskazują na baterię o pojemności 5000 mAh, która ma być ładowana z maksymalną mocą 120 W.

xiaomi 13 pro

W internecie zostało opublikowane zdjęcie, które rzekomo przedstawia wygląd tylnego panelu nadchodzącego Xiaomi 13 Pro w srebrnej wersji kolorystycznej. Widzimy tutaj zaokrąglone krawędzie oraz wyspę aparatów w kształcie kwadratu. Znajdują się na niej trzy obiektywy, podwójna dioda doświetlająca oraz napis LEICA. Wygląda więc na to, że współpraca, która rozpoczęła się przy okazji modelu Xiaomi 12S będzie kontynuowana. Przecieki sugerują, że główny aparat będzie korzystać z matrycy Sony IMX989 o rozdzielczości 50 Mpix.

Co ciekawe, wyspa Xiaomi 13, która również pojawiła się w internecie, wygląda całkiem podobnie. Jest tam jednak napis LASER zamiast LEICA, więc z daleka może nie być widać między nimi różnicy.

Źródło: tablety.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!