Poznaliśmy datę premiery oraz cenę Xiaomi 13 Ultra!

Xiaomi 13 Ultra - data premiery i cena
Xiaomi 12S Ultra (źródło: Xiaomi)

Seria Xiaomi 13 zadebiutowała oficjalnie w Chinach pod koniec grudnia 2022 roku i jak zapewne wiecie, obejmuje dwa modele: Xiaomi 13 oraz Xiaomi 13 Pro. Od dłuższego czasu mówi się jednak, że seria zostanie uzupełniona jeszcze o jeden model z dopiskiem „Ultra”, który zadebiutować miał podczas targów MWC 2023. Najnowsze plotki sugerują jednak, że premiera odbędzie się zdecydowanie później. 

Co już teraz wiemy o Xiaomi 13 Ultra? 

Do sieci nie wyciekło zbyt wiele informacji na temat omawianego modeli, ale już teraz wiadomo, że Xiaomi 13 Ultra prawdopodobnie zaoferuje zaawansowany aparat fotograficzny, który sygnowany będzie logo firmy Leica. Dotychczasowe plotki sugerują, że smartfon zostanie wyposażony w obiektyw główny z 1-calowym sensorem Sony IMX989. Mówi się także, że wszystkie cztery aparaty znajdują się w tym modelu mogą oferować autofocus PDAF. 

Poznaliśmy datę premiery oraz cenę Xiaomi 13 Ultra!
źródło: Xiaomi

Ponadto, Xiaomi 13 Ultra może być wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, który składa się z jednego rdzenia Cortex-X3 o taktowaniu 3.2 GHz, dwóch rdzeni Cortex-A715 o taktowaniu 2.8 GHz, dwóch rdzeni Cortex-A710 o taktowaniu 2.8 GHz i trzech rdzeni Cortex-A510 o taktowaniu 2.0 GHz oraz układu graficznego Adreno 740. Zestaw współpracować może nawet z 16 GB pamięci RAM LPDDR5X oraz do 1 TB pamięci wewnętrznej typu UFS 4.0. 

Poznaliśmy datę premiery oraz cenę Xiaomi 13 Ultra!
źródło: Xiaomi

Kiedy zatem Xiaomi 13 Ultra zadebiutuje na rynku? Jak już wspomniałem, pierwsze przecieki sugerowały, że smartfon zadebiutuje podczas targów MWC 2023, które rozpoczynają się już w przyszłym miesiącu. Chiński leakster twierdzi jednak, że premiera Xiaomi 13 Ultra odbędzie się w kwietniu bieżącego roku. To samo źródło twierdzi jeszcze, że model z dopiskiem „Ultra” w wariancie z 8 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej zostanie wyceniony na 5999 juanów, czyli równowartość ~3850 złotych. 

Na koniec warto jeszcze dodać, że dyrektor generalny Xiaomi – Lei Jun potwierdził, że omawiany flagowiec zostanie wprowadzony także na rynek globalny. 

Źródło: Gizmochina

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!