Xiaomi 14 Ultra ma duży problem

Xiaomi 14 i Xiaomi 14 Ultra oficjalniea
fot. producenta

Każdemu producentowi zdarzają się wpadki po premierze smartfonów. Bardzo często zdarza się, że są to drobne problemy, ale są też sytuacje, których nie da się od razu wyjaśnić. Obecnie Xiaomi 14 Ultra ma problem z zaparowanym obiektywem aparatu fotograficznego. Sytuacja wydaje się być skomplikowana i stawia pod znakiem zapytania 14 generacje chińskiego koncernu.

Xiaomi 14 i zaparowany obiektyw pod ostrzałem pierwszych opinii w Polsce

W Internecie nic się nie ukryje. Wszelkie komentarze, posty lub nawet filmiki zostają szybko udostępnione. Jeden z rozżalonych klientów marki Xiaomi postanowił na portalu X wyrazić swoje niezadowolenie. Nie ma się co dziwić, ponieważ nowoczesne smartfony są reklamowane jako świetne aparaty fotograficzne, ale w przypadku Xiaomi 14 Ultra występuje problem z obiektywem uniemożliwiając pełne działanie w zakresie filmowania.

fot.@sardroid/Hubert

Problem według użytkownika pojawia się w podczas nagrywania w 4K 60FPS i jest to mgiełka/zaparowanie obiektywu. Internauta wykazuje liczne obawy np. co się stanie jeśli problem będzie się rozszerzał i dotknie płyty głównej. Internet doświadczał już podobnych komentarzy (od zagranicznych użytkowników), ale teraz sprawa trafiła do Polski. Zaparowywanie obiektywu daje się we znaki również finansowo, tym bardziej że urządzenie kosztuje około 7 tysięcy złotych.

Redakcja ROOTBLOG informowała już o tym problemie

Będąc na targach MWC 2024 sygnalizowaliśmy, że model Xiaomi 14, czyli podstawowa wersja 14 generacji również ma problemy z parowaniem na obiektywie. Obecne zgłoszenia pokazują, że temat jest głębszy i producent powinien zając się tym jak najszybciej. Zerknijcie na poniższy filmik i sprawdźcie działanie smartfonów z czasu MWC 2024. Konrad przetestował wszystkie urządzenia ze stoiska Xiaomi wskazując na podobne problemy.

Nie sposób nie zgodzić się z naszym redakcyjnym kolegą, że nikt normalny nie kołyszę telefonem (jak na filmie). Jednak ludzie wykorzystują smartfony do naprawdę różnych działań. Nagrywając w biegu i wykorzystując smartfona jako narzędzie do pracy taki problem może wystąpić utrudniając pracę. Spójrzmy na niektórych dziennikarzy, którzy korzystając ze smartfonów i będąc w terenie muszą czasami podbiec w konkretne miejsce zdarzenia, aby uchwycić ważny moment. Wszystkie niejasności z zaparowanym obiektywem w Xiaomi 14 i Xiaomi 14 Ultra muszą być zbadane a urządzenia albo powinny zostać naprawione, albo wycofane. Z pewnością będziemy świadkami kolejnych takich komentarzy od różnych internautów.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!