Wszystkie telefony Xiaomi, których cena przekroczy 2000 juanów, będą wspierać 5G

5G 2

Rok 2019 był prawdziwym rozwojem sieci 5G, z czym związane były liczne konflikty. Nie mam tutaj na myśli protestów przeciwko sieci, ponieważ fale zakłócają działanie mózgu, a działania Stanów Zjednoczonych i innych państw starających się stłamsić Huawei’a, który inwestował dużo środków w budowę infrastruktury 5G, co zostało odbierane pod kątem politycznym. Wiemy już, że ta technologia oznacza bliską przyszłość.

Xiaomi wdroży technologię 5G do wszystkich swoich flagowców

Podczas China Mobile Global Partner Conference CEO Xiaomi, Lei Jun wypowiedział się na temat wkładu Xiaomi w technologię 5G. W 2020 roku wszystkie telefony tej firmy kosztujące ponad 2000 juanów mają zostać wyposażone w obsługę technologi mobilnej piątej generacji. Próg ten przekraczają flagowe telefony Xiaomi, w tym roku byłyby to m.in. Mi 9, Mi 9T Pro oraz nowy Mi Note 10. Aktualnie w portfolio firmy już znajdują się telefony obsługujące ten standard, np. Mi MIX 3 5G, ale są to specjalne wersje, a nie “zwykłe” modele.

Xiaomi Mi Note 10

W 2020 Xiaomi ma wydać podobno aż 10 telefonów z obsługą sieci 5G, więc możemy szykować się na dość duże rozszerzenie portfolio. Ponadto wiadomo, że marka skupi się również na wydawaniu urządzeń AIoT. Lei Jun powiedział, że platforma IoT Xiaomi połączyła 196 milionów urządzeń, a liczba użytkowników urządzeń IoT przekracza 3 miliony.

Zobacz też: Recenzja Huawei Mate 20X 5G, czyli naprawdę wielkiego smartfonu!

26 listopada MediaTek ma zorganizować specjalną konferencje dotyczącą nowego układu z  5G. Nieoficjalnie mówi się, że modelem, gdzie zostanie on zaimplementowany będzie Redmi K30, a stanie się to już pod koniec tego roku.

Czekacie na telefony z obsługą 5G dla mas? Dajcie znać w komentarzach czy myślicie, że już w przyszłym roku 5G będzie o wiele bardziej popularne.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!