CEO Xiaomi zdradza, że firma zaprezentuje ponad 10 smartfonów z 5G w 2020 roku

CEO Xiaomi zdradza, że firma zaprezentuje ponad 10 smartfonów z 5G w 2020 roku

Rok 2019 jest czasem, w którym widzimy tak naprawdę pierwsze urządzenia pozwalające na korzystanie z sieci 5G. Oczywiście w wielu krajach nadal nie znajdziemy infrastruktury pozwalającej na korzystanie z sieci nowej generacji, ale producenci nieustannie prezentują nam smartfony z specjalnymi modemami. Co przyniesie rok 2020? Głos w tej sprawie zabrał sam CEO Xiaomi.

Xiaomi ma zalać rynek smartfonami z 5G

Do tej pory w portfolio Xiaomi możemy znaleźć dwa modele posiadające modem Snapdragon X50 – Mi MIX 3 5G oraz Mi 9 Pro 5G. Mi MIX 3 5G nie spotkał się z wyjątkowo ciepłym przyjęciem przez fanów, a co do drugiego z urządzeń ciężko cokolwiek powiedzieć na temat jego popularności, ponieważ dopiero co miał swoją premierę. Oczywiście gigant z Państwa Środka nie zamierza w tej kwestii zwalniać tempa. CEO Xiaomi zapowiedział, że w 2020 roku firma zaprezentuje światu ponad 10 smartfonów pozwalających na korzystanie z dobrodziejstw sieci 5G. Większość z nich będzie przeznaczona jednak na rynek chiński.

xiaomi logo

Trzech największych operatorów komórkowych w Państwie Środka już rozpoczęło przedsprzedaż pakietów z 5G. Do tej pory na zakup zdecydowało się ponad 9,3 miliona użytkowników, a liczba ta nieustannie rośnie. Rok 2020 ma być właśnie czasem największego rozwoju infrastruktury sieciowej nowej generacji. Tym samym zarówno w samych Chinach jak i w wielu innych krajach coraz to więcej posiadaczy smartfonów będzie mieć dostęp do sieci 5G. To sprawi, że użytkownicy ci będą chcieli kupić zupełnie nowe urządzenia, które w stu procentach wykorzystają potencjał nowej technologii.

Zobacz także: Specyfikacja Xiaomi Mi CC9 Pro pojawiła się w sieci!

I tutaj pojawia się Xiaomi, które zapewne nie zaprezentuje nam jedynie flagowców, ale także średniaki, a może i budżetowce. Bez wątpienia wykorzystanie modemu pozwalającego na łączenie się z siecią 5G podniesie ceny samych urządzeń, ale myślę, że te i tak mogą okazać się prawdziwymi hitami sprzedażowymi. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje na ten temat!

Na zdjęciu głównym znajduję się Xiaomi Mi 9 Pro 5G.

Co myślicie o pomyśle Xiaomi na zaprezentowanie ponad 10 urządzeń z modemami 5G? Czekacie na tego typu smartfony? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!