Xiaomi Black Shark 3 może dostać 16 GB RAMu

Xiaomi Black Shark 3 może dostać 16 GB RAMu

Black Shark 2 Pro pojawił się na rynku w lipcu zeszłego roku. Wtedy też był to jeden z najmocniejszych smartfonów dla graczy. Oczywiście Xiaomi oraz firma Black Shark nie chcą zwalniać tempa w kwestii produkcji wyjątkowo mocnych urządzeń, a nawet producenci ci chcą zaskoczyć świat wykorzystaniem aż 16 GB RAMu w nadchodzącej nowości!

Xiaomi Black Shark 3 rozpocznie nowy trend?

W tej chwili maksymalną ilością pamięci RAM, jaką możemy znaleźć w smartfonie to 12 GB. Oczywiście ciężko sobie wyobrazić użytkownika, który w pełni wykorzystałby możliwości takiej ilości RAM-u, ale wiele osób wyznaje zasadę, że czym więcej RAM-u tym po prostu lepiej i tutaj także ciężko się z nimi nie zgodzić. Black Shark 3 ma być kolejnym krokiem w przód i trafić na rynek z aż 16 GB RAMu. I tak jak zastosowanie 12 GB już nie miało dla mnie większego sensu, tak nie umiem sobie wyobrazić po co komu jeszcze większa ilość pamięci. Oczywiście zarówno gry jak i aplikacje mobilne są coraz to bardziej wymagające, ale nadal bezproblemowo dają sobie z nimi radę tradycyjne flagowce z 6 GB czy 8 GB RAMu.

Bez wątpienia w Xiaomi Black Shark 3 za wydajność odpowiedzialny będzie Qualcomm Snapdragon 865. Jednostka te, według specyfikacji zamieszczonej na stronie amerykańskiego producenta, wspiera jedynie RAM LPDDR5. Co za tym idzie nawet przy mniejszej ilości pamięci możemy odczuć znaczący wzrost szybkości otwierania aplikacji czy przełączania się pomiędzy nimi w porównaniu do tegorocznych smartfonów. Co więcej nadchodząca nowość dla graczy ma otrzymać także sporą baterię o pojemności około 4700 mAh.

Zobacz także: Xiaomi prezentuje logo MIUI 12. Premiera już niedługo?

Oczywiście pełna specyfikacja Xiaomi Black Shark 3 nadal pozostaje tajemnicą. Wprawdzie smartfon ten otrzymał już certyfikację MIIT, ale ta nie zdradziła nam tak naprawdę nic. Kolejną zagadką pozostaje to, kiedy sprzęt ten trafi na rynek. Nie spodziewałbym się premiery w najbliższym czasie, a wydaje mi się, że chiński producent będzie chciał w pierwszej kolejności na rynek wprowadzić Xiaomi Mi 10. Jeśli moje przypuszczenia okażą się prawdą to Black Shark 3 musiałby zadebiutować najwcześniej w marcu tego roku. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje na ten temat!

Na zdjęciu głównym znajduje się Xiaomi Black Shark 2 Pro.

Co myślicie o tak dużej ilości RAM-u w smartfonach? Czego oczekujecie po Black Shark 3? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!