Xiaomi bombarduje nas nowymi produktami. Od monitora po hulajnogi

xiaomi logo

Xiaomi ma naprawdę bogate portfolio produktów, szczególnie jeśli spojrzycie na chińską stronę, wszystkie submarki, a także platformy crowdfundingowe. Tylko ułamek oferty dostępny jest w Polsce, ale właśnie potężnie się on zwiększy. Do naszego kraju trafi wkrótce mnóstwo nowości, a my już znamy ich ceny. Sprawdźcie czy jest po co ustawiać się w kolejce.

Coś dla fanów mobilnych pojazdów

Xiaomi uruchomiło specjalną strefę Mi Pop Up Store, w której będzie można zobaczyć najnowsze urządzenia producenta oraz przetestować premierowe modele hulajnóg. Obiekt znajduje się w Warszawie, przy ulicy Nowy Świat 6/12 (plac przy Centrum Biznesowo-Finansowym „Nowy Świat”). Będzie czynny od 4 do 11 września w godzinach od 9:00 do 22:00. Dzisiaj odbyła się też transmusja na żywo na profilu Facebook Xiaomi Polska.

mi pop up

Pierwszą z hulajnóg, którą prezentuje nam producent jest Mi Electric Scooter Pro 2, “stworzona z myślą o wygodnym przemieszczaniu się”. Osiąga maksymalną prędkość do 25 km/h i na jednym ładowaniu jest w stanie pokonać 45 km. Napędza ją bezszczotkowy silnik DC o mocy 300W, który umożliwia pokonanie wzniesień o nachyleniu 20%. Model Mi Electric Scooter Pro 2 został wyposażony w ekran LCD, pozwalający na kontrolę aktualnej prędkości, trybu jazdy, poziomu naładowania baterii, a także innych parametrów. Wszystkie wyboje pokonamy, dzięki pneumatycznym oponom o średnicy 8,5 cala. Hulajnoga waży 14,2 kilograma i da się ją złożyć. Przedsprzedaż rozpocznie się 12 września, a cena startuje od od 2399 złotych.

mi electronic scooter pro 2
Mi Electric Scooter Pro 2

Model Mi Electric Scooter 1S jest nieco słabszy, ponieważ osiąga prędkość do 25 km/h i pozwala pokonać dystans 30 km na jednym ładowaniu. Bezszczotkowy silnik o mocy 250W pozwala tutaj na pokonywanie wzniesień o nachyleniu 14%. Hulajnoga Mi Electric Scooter 1S waży 12,5 kg, co czyni ją łatwiejszą w transporcie. Przedsprzedaż zacznie się 7 września z ceną od 1899 złotych.

Mi Electric Scooter 1S
Mi Electric Scooter 1S

Ostatni model jest jak nazwa mówi bazowy. Mi Electric Scooter Essential osiąga prędkość maksymalną do 20 km/h i pozwala pokonać dystans 20 km na jednym ładowaniu, a także wzniesienia o nachyleniu 10%. Hulajnoga waży zaledwie 12 kg oraz posiada wbudowany wyświetlacz. Cena startuje od 1299 złotych.

Pozostałe urządzenia

Na naszym rynku pojawią się oczyszczacze powietrza Mi Air Purifier Pro H oraz Mi Air Purifier 3C. Dzięki filtrowi HEPA urządzenia pochłaniają 99,99% cząstek wielkości nawet 0,1 mikrona. Pierwszy z nich, który zadebiutuje w paźdierniku, w ciągu godziny jest w stanie oczyścić 600 m³ powietrza, a drugi, wchodzący w listopadzie, 320m³ powietrza. Urządzeniami można sterować za pomocą aplikacji Mi Home lub głosowo przez Google Assistant oraz Amazon Alexa.

Mi Air Purifier Pro H
Mi Air Purifier Pro H

Mi Smart Antibacterial Humidifier to ultradźwiękowy nawilżacz, którego zbiornik o pojemności 4,5 litra umożliwia ciągłą pracę od 12-15 godzin. Zastosowana lampa UV-C wbudowana w zbiornik służy do usuwania drobnoustrojów. Urządzenie można łatwo napełnić nalewając wodę od góry. Do wyboru są 3 poziomy intensywności nawilżania,a jego stały poziom monitoruje wbudowany
czujnik wilgotności. Urządzeniem można sterować za pomocą aplikacji Mi Home i głosowych asystentów. Głośność działania
nawilżacza wynosi 38 dB, ale dostępny jest tryb ultrcichy.

Kolejnym gadżetem dostępnym od września jest odkurzacz Mi Robot Vacuum-Mop Essential. Oprócz odkurzania roboto oferuje opcję zmywania podłóg. Moc ssania wynosi 2200 Pa, a jak podaje producent akumulator o pojemności 2500 mAh wystarczy na posprzątanie mieszkania o powierzchni do 90 metrów kwadratowych. Będzie on dostępny w cenie od 799 złotych.

Xiaomi bombarduje nas nowymi produktami. Od monitora po hulajnogi
Mi Robot Vacuum-Mop Essential

Xiaomi wprowadzi też dwa routery. Pierwszym z nich jest Mi AIoT Router AX3600, czyli pierwszy router od Xiaomi z obsługą sieci Wi-Fi szóstej generacji, który zawiera antenę dedykowaną połączeniom AIoT oraz układ Wi-Fi, co pozwala na automatyczne wykrywanie urządzeń AIoT i parowanie za pomocą jednego kliknięcia. Router obsługuje do 248 urządzeń jednocześnie. Mi AioT Router AC2350 według producenta zapewnia doskonały zasięg i stabilne połączenie z siecią Wi-Fi – do 1733 Mb/s w paśmie 5 GHz oraz 450 Mb/s przy częstotliwości 2.4 GHz. Urządzenie działa w standardzie Wi-Fi 5 i zostało wyposażone w układ CPU firmy Qualcomm oraz antenę dedykowaną połączeniom AioT.

15 września rozpocznie się sprzedaż gamingowego monitora Mi Curved Gaming Monitor 34″. Został on wyposażony w wyświetlacz WQHD (3440 x 1440 px) o proporcjach 21:9. Zakrzywienie 1500R doskonale współgra z polem widzenia ludzkiego oka, zmniejszając zniekształcenia. Monitor oferuje częstotliwość odświeżania na poziomie 144Hz co 4 ms. Szeroka gama kolorów sRGB na poziomie 121% oraz jasność do 300 nitów umożliwia wyświetlanie gier oraz interfejsów w pełnej palecie kolorów. Monitor synchronizuje grafikę z częstotliwością odświeżania i nawet przy niższej liczbie klatek zapewnia płynną rozgrywkę, co zawdzięcza technologii AMD FreeSync Premium. Będzie dostępny od 1999 złotych.

Xiaomi bombarduje nas nowymi produktami. Od monitora po hulajnogi
Mi Curved Gaming Monitor 34″

Ostatnią nowością zapowiedzianą na drugą połowę września jest Mi TV Stick. To niewielkich rozmiarów urządzenie z systemem Android TV, które służy do przesyłania obrazu i dźwięku. Przy pomocy Mi TV Stick można odtwarzać materiały w rozdzielczości 1080p i wysokiej jakości dźwięk dzięki obsłudze Dolby i DTS. Urządzenie wyposażone jest w czterordzeniowy procesor, 1 GB RAM-u oraz 8 GB pamięci masowej. Można powiedzieć, ze jest to prawdziwa mini wersja smarttelewizora z dedykowanym pilotem, który posiada przyciski znanych usług streamingowych. Cena zaczyna się od 179 złotych.

mi tv stick

Na który produkt najbardziej czekacie? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!