Xiaomi buduje w pełni zautomatyzowaną fabrykę nowej generacji

Xiaomi Mi 10

Podczas konferencji, która miała miejsce na chwilę po premierze Mi 10 oraz Mi 10 Pro CEO Xiaomi poinformował świat, że trwają pracę nad w pełni automatyczną fabryką. Fabryka ta miałaby produkować smartfony przez 24 godziny na dobę, a to sprawiłoby, że chiński producent mógłby sprzedawać jeszcze więcej sprzętów na całym świecie.

Automatyczne fabryki Xiaomi

Lei Jun zaznaczył, że faza eksperymentalna fabryki smartfonów w Yizhuang została już zakończona. Wprawdzie nie jest to w pełni automatyczna fabryka, ale CEO Xiaomi zaznacza, że poziom automatyzacji jest naprawdę wysoki. Na tym chiński producent nie zamierza jednak poprzestać. Gigant z Państwa Środka już niedługo ma stworzyć pierwszą całkowicie zautomatyzowaną fabrykę, która będzie mogła pracować przez całą dobę. Oczywiście powód tej decyzji może być niezwykle prosty. Panujący aktualnie w Chinach koronawirus sprawia, że wiele firm musiało zaprzestać produkcję, a w pełni zautomatyzowane fabryki nie są zależne od czynnika ludzkiego czy aktualnej sytuacji w kraju.

Według Lei Jun wszystkie linie produkcyjne mają być zautomatyzowane, a komunikacja pomiędzy poszczególnymi urządzeniami będzie odbywać się poprzez wewnętrzną sieć 5G. Oczywiście nie zabraknie nowych technologii czy autorskich rozwiązań. Według Xiaomi eksperymentalna fabryka w Yizhuang ma móc produkować 60 smartfonów na minutę czyli około 60% więcej urządzeń niż tradycyjne fabryki. Czy to oznacza, że chiński gigant jest w stanie rozpocząć w pełni zautomatyzowaną produkcję już teraz?

Zobacz także: Premiera Xiaomi Mi 10 oraz Mi 10 Pro przesunięta z powodu odwołania targów MWC 2020

Niestety, ale nie. CEO Xiaomi zaznacza, że nadal potrzeba wielu testów i prób zanim będzie można rozpocząć masową produkcję. Lei Jun chce być pewny, że tworzone w tej fabryce smartfony będą pozbawione wad czy niedociągnięć. Możliwe, że jeszcze w tym roku gigant z Państwa Środka dopracuje wszystko do perfekcji i usłyszymy o oficjalnym otwarci pierwszej w pełni automatycznej fabryki smartfonów Xiaomi. Pozostaje czekać nam na kolejne informacje!

Na zdjęciu głównym znajduje się Xiaomi Mi 10.

Co myślicie o nowym pomyśle Xiaomi? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!