Pierwsze plotki o Xiaomi Civi 3 trafiły do sieci!

Pierwsze plotki o Xiaomi Civi 3 trafiły do sieci!
Xiaomi Civi 2 (fot. producenta)

Już za kilka chwil na globalnym rynku oficjalnie zadebiutuje seria Xiaomi 13, w skład której najprawdopodobniej wchodzić będzie model z dopiskiem „Lite”. Wszystko wskazuje na to, że będzie to przebrandowany Xiaomi Civi 2, który według najnowszych plotek już wkrótce może doczekać się bezpośredniego następcy. Zobaczcie sami, co już wiadomo o Xiaomi Civi 3. 

Co zaoferuje nadchodzący smartfon Xiaomi? 

Jak informuje znany chiński bloger Digital Chat Station za pośrednictwem serwisu Weibo, Xiaomi Civi 3 zostanie prawdopodobnie wyposażony w 6,55-calowy wyświetlacz AMOLEd o rozdzielczości Full HD+ (1080×2400 pikseli), proporcjach 20:9 oraz częstotliwości odświeżania obrazu 120 Hz. 

Xiaomi Civi 3 - specyfikacja techniczna
źródło: Digital Chat Station

Sercem smartfona zostać ma procesor MediaTek Dimensity 8200, który wykonany jest w 4 nm procesie technologicznym i składa się z jednego rdzenia Cortex-A78 o taktowaniu 3.1 GHz, trzech rdzeni Cortex-A78 o taktowaniu 3.0 GHz, czterech rdzeni Cortex-A55 o taktowaniu 2.0 GHz oraz układu graficznego Mali-G610 MC6. Zestaw współpracować może z 8 GB lub 12 GB pamięci operacyjnej RAM oraz 128 GB lub 256 GB pamięci wewnętrznej typu UFS 2.2. 

Pierwsze plotki o Xiaomi Civi 3 trafiły do sieci!
Xiaomi Civi 2 (fot. producenta)

Względem poprzednika smartfon otrzymać ma ulepszony aparat główny z matrycą SOnu IMX800 o rozdzielczości 50 Mpx. Taki sam aparat możemy znaleźć między innymi w Xiaomi 13, czy też Redmi K60 Pro. Na temat pozostałych obiektywów, które najpewniej znajdą się na tylnym panelu nie wiemy nic. Kamerki do selfie i rozmów wideo pozostaną prawdopodobnie takie same, jak w Xiaomi Civi 2, co oznacza, że użytkownicy otrzymają dwa obiektywy 32 Mpx. 

Premiera Xiaomi Civi 3 odbyć się może w kwietniu bieżącego roku. Sugerując się ostatnimi planami producenta, to Xiaomi Civi 3 będzie odpowiednikiem globalnej wersji Xiaomi 14 Lite. 

Źródło: GSMArena

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!