Xiaomi CIVI oficjalnie – piękny i smukły

Xiaomi CIVI

Xiaomi CIVI to smartfon z nowej serii producenta, który wczoraj miał swoją premierę w Chinach. W portfolio producenta pojawił się kolejny model, który ma kusić do zakupu przede wszystkim przedstawicielki płci pięknej. Jest podobny do innych modeli Xiaomi ze średniej półki, ale wyróżnia się kilkoma cechami. Nie wiemy jeszcze czy planowana jest kontynuacja serii, być może wszystko zależy od tego jak Xiaomi CIVI przyjmie się na rynku.

Specyfikacja Xiaomi CIVI

Producent w dużej mierze postawił tutaj na wygląd i budowę. Xiaomi CIVI jest bowiem wyjątkowo lekki, waży 166 gramów, a przy tym smukły, gdyż grubość obudowy wynosi 6,98 milimetra. Xiaomi pochwaliło się także bardzo wąską ramką na dole ekranu, która ma jedynie 2,55 mm. Szerokość urządzenia to 71,5 mm.

Xiaomi CIVI oficjalnie – piękny i smukły

Urządzenie zostało wyposażone w zakrzywiony wyświetlacz. Prez to grubość metalowej ramki w najcieńszym miejscu ma wynosić zaledwie 1,4 mm. Jest to ekran OLED z odświeżaniem 120 Hz i próbkowaniem dotyku 240 Hz. Przekątna tego panelu to 6,55 cala.

Xiaomi CIVI oficjalnie – piękny i smukły

Xiaomi CIVI otrzymał procesor przeznaczony dla smartfonów z wyższej średniej półki. Zgodnie z przeciekami jest to Snapdragon 778G. W zależności od wariantu może być on sparowany z maksymalnie 12 GB pamięci operacyjnej i do 256 GB pamięci na dane.

Głowna matryca w aparacie Xiaomi CIVI to sensor Smasung ISOCELL GW3 (1/1.97″) o rozdzielczości 64 Mpix. Dodatkowe dwa aparaty to obiektyw szerokokątny oraz czujnik głębi. Kamera nie ma optycznej stabilizacji obrazu.

Xiaomi CIVI oficjalnie – piękny i smukły

Xiaomi Civi będzie dostępny na rodzimym rynku producenta w następujących wariantach i cenach:

  • 8/128 GB – 2599 juanów (ok. 1580 zł),
  • 8/256 GB – 2899 juanów (ok. 1765 zł),
  • 12/256 GB – 3199 juanów (ok. 1945 zł).

Źródło: android.com.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!