Xiaomi pokazało CyberDog, czyli psa-robota, którego nikt się nie spodziewał

Xiaomi CyberDog

Xiaomi na dzisiejszej konferencji pokazało dwie ważne nowości – Xiaomi Mi MIX 4 oraz Xiaomi Mi Pad 5. Jak się jednak okazuje, zaprezentowano jeszcze jedną nowość – CyberDog, czyli psa-robota. Jesteście ciekawi?

Xiaomi CyberDog

Xiaomi CyberDog to robot podobny do produktu Boston Dynamics. Imituje on psa i podobnie jak pupil, podąża za właścicielem i rozpoznaje jego komendy głosowe. Oczywiście urządzenie zostało wyposażone w wiele czujników, zestaw kamer oraz algorytmy Sztucznej Inteligencji. Na pokładzie znajdziemy zestaw potrzebnych portów oraz układ NVIDIA Jetson Xavier AI. Robot nie jest zbyt ciężki, bowiem waży 3 kg. To jednak nie koniec ciekawostek.

Xiaomi Cyberdog

CyberDog nie jest dedykowanym rozwiązaniom profesjonalnym – na przykład praca w magazynie, a raczej platformą testową. Jest to możliwe za sprawą natury Open Source, co pozwala entuzjastom technologii na zajrzenie w głąb oprogramowania robota i sprawdzenia jak działa. Otwarty kod to również możliwość rozwoju i poprawek. Zapewne urządzenie będzie idealne dla uczelni wyższych (zwłaszcza politechnik), które mogłyby pracować nad oprogramowaniem i testami. Oczywiście zadowoleni będą również inni inżynierowie zajmujący się robotyką.

Xiaomi CyberDog może wnieść robotykę na wyższy poziom dzięki nie tylko Open Source, ale również cenie, bowiem ta jest niższa niż produkty konkurencji. Mowa tu o kwocie 9999 juanów, czyli 6000 złotych, czyli naprawdę mało. Dla porównania: produkty Boston Dynamics kosztują nawet 300 tysięcy złotych. Xiaomi wyprodukuje tysiąc sztuk CyberDoga.

CyberDog jest też sygnałem, że Xiaomi zamierza zajmować się różnymi działami technologii, nie tylko smartfonami, ryżowarami czy słuchawkami. Myślę, że w przyszłości zobaczymy wiele ciekawego sprzętu.

Źródło: Xiaomi, The Verge

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!