Xiaomi będzie produkować 300 000 samochodów elektrycznych rocznie

samochód elektryczny xiaomi

Xiaomi produkuje już prawie wszystko i jest znane z nietypowych pomysłów na urządzenia. Smartfon, hulajnoga czy zegarek to standard. Ale pewnie słyszeliście też o desce klozetowej Xiaomi. Ten chiński producent ma zamiar, a właściwie oficjalne plany by wkroczyć w segment samochodów elektrycznych.

Samochód elektryczny Xiaomi powstanie już w 2024 roku

Jak głoszą najnowsze doniesienia, Xiaomi wkrótce wybuduje nową fabrykę w Chinach, a dokładniej w Pekinie. Będzie ona odpowiedzialna za produkcję 300 tysięcy samochodów elektrycznych rocznie. Produkcja rozpocznie się w 2024 roku. Poza nową fabryką, Xiaomi stworzy także wydzieloną siedzibę działu EV (electric vehicle), z działem sprzedaży i biurami badawczymi, która również znajdzie się w Pekinie.

Źródło podaje, że Xiaomi wraz ze swoją nową spółką otworzy tysiące flagowych sklepów w Chinach, Mają się one zajmować, oprócz sprzedaży dotychczasowej elektroniki Xiaomi, sprzedażą także pojazdów elektrycznych, w tym samochodów.

Chińska firma zainwestuje 10 miliardów dolarów w swój dział samochodów elektrycznych w ciągu kolejnych 10 lat. Wiemy, że pod koniec sierpnia zakończono rejestrację biznesową jednostki EV.

Źródło: instalki.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!