Strona główna Akcesoria Xiaomi + IKEA = większa kompatybilność produktów smart home

Xiaomi + IKEA = większa kompatybilność produktów smart home

-

Firmy Xiaomi oraz IKEA postanowiły połączyć swoje siły w celu stworzenia jeszcze lepszego ekosystemu produktów smarthome. Nowe rozwiązania mają trafić do sprzedaży jeszcze w grudniu tego roku w Chinach!

Zdecydowanie większa kompatybilność

Dzisiejszego ranka na konferencji odbywającej się w Pekinie dotyczącej Internetu rzeczy chiński gigant ogłosił, że rozpoczyna współpracę z szwedzką firmą produkującą meble oraz urządzenia smarthome. Już w grudniu tego roku na terenie Państwa Środka w sklepach IKEA pojawią się inteligentne sprzęty, które będzie można obsługiwać za pomocą aplikacji Mi Home czy asystenta głosowego Xiao AI.

xioami ikea

W ofercie IKEA pojawi się ogrom nowych lamp i żarówek, które mają podbić serca tych osób, które chcą sterować zdalnie oświetleniem w swoim domu. To jednak jeszcze nie wszystko. Szwedzki gigant ma nieustannie poszerzać swoje portfolio produktów typu smarthome, więc możemy spodziewać się wielu nowości. Miejmy nadzieję, że urządzenia ta pojawią się także w Europie, a co za tym idzie w naszym kraju. Przedstawiciele Xiaomi zapowiedzieli wprawdzie, że współpraca ta ma obowiązywać na rynku globalnym, ale nie podano jakichkolwiek konkretnych dat kiedy nowości pojawią się poza Chinami.

xiaomi ikea

Lei Jun, CEO Xiaomi, obiecał, że w najbliższej przyszłości dzięki sztucznej inteligencji i Internetowi rzeczy będziemy w stanie obsługiwać każde urządzenie smarthome za pomocą ich aplikacji i ich asystenta. Już teraz chiński gigant może pochwalić się kompatybilnością z ponad 2000 sprzętów. Robi wrażenie prawda? A liczba ta będzie nieustannie rosnąć między innymi za sprawą współpracy z IKEA. Możliwości rozwoju jest naprawdę ogrom. Pamiętajmy jednak o tym, że Xiao AI obsługuje póki co jedynie język chiński, a co za tym idzie przed wprowadzeniem nowości do innych krajów producent z Państwa Środka musi dodać obsługę innych języków. O polskim możemy zapomnieć, ale angielski byłby dla wielu użytkowników w zupełności wystarczający. Z niecierpliwością czekamy na kolejne doniesienia o współpracy Xiaomi i IKEA!

Co myślicie o pomyśle Xiaomi? Czy smarthome produkowany przez IKEA obsługiwany za pomocą aplikacji chińskiego giganta ma sens? Zapraszamy do dyskusji!

ŹródłoXiaomi
Kamil Kuźnik
Student Automatyki i Robotyki na AGH w Krakowie. Z technologią związany od najmłodszych lat. Fan szybkich smartfonów, ciekawych słuchawek i dobrego piwa.

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej