Xiaomi Mi 10 Pro uchwycony na zdjęciach. Pozostaje nam czekać na oficjalną premierę!

Xiaomi Mi 10 Pro uchwycony na zdjęciach. Pozostaje nam czekać na oficjalną premierę!

Wprawdzie samo Xiaomi nadal nie ujawniło daty premiery modeli Mi 10 oraz Mi 10 Pro, ale wszystko wskazuje na to, że konferencja, podczas której zobaczymy najnowsze flagowce chińskiego producenta odbędzie się 11 lutego. Teraz w sieci pojawiły się zdjęcia mające zdradzać nam rzeczywisty wygląd jednego z tych urządzeń!

Xiaomi Mi 10 Pro na zdjęciach

Zdjęcia wprawdzie także nie pochodzą bezpośrednio od Xiaomi, ale zostały opublikowane w chińskim serwisie Weibo i wiele wskazuje na to, że właśnie tak będzie wyglądać Mi 10 Pro. Po pierwsze w zestawie znajdziemy ładowarkę o mocy 65 W. Plotki mówiły o 66 W, ale jest to tak mała różnica, że myślę, że możemy uznać, że tym razem przecieki się nie myliły. Jeśli chodzi o wygląd to Mi 10 Pro będzie wyglądać bardzo podobnie do niedawno zaprezentowanego Xiaomi Mi Note 10. Na froncie znajdziemy spory ekran z zaokrąglonymi bokami. Na zdjęciach jesteśmy w stanie także dostrzec niewielką dziurkę w wyświetlaczu umieszczoną z lewej strony. To właśnie tam zostanie umiejscowiony aparat do zdjęć typu selfie. Na pleckach natomiast znajdziemy cztery aparaty. Nie zabraknie także portu USB typu C. Fani tradycyjnego złącza słuchawkowego zapewne pogodzili się już z faktem, że flagowce Xiaomi nie będą posiadać jacka 3,5 mm.

Zobacz także: Nowy smartfon gamingowy Black Shark powstanie przy współpracy z firmą Tencent? Na to wygląda!

Co wiemy na temat specyfikacji?

Plotek na temat Mi 10 Pro w sieci pojawiło się naprawdę sporo. Według nich smartfon ten ma otrzymać ekran o częstotliwości odświeżania na poziomie 120 Hz oraz rozdzielczości FullHD+. Za wydajność odpowiedzialny będzie oczywiście Qualcomm Snapdragon 865 i zapewne nie zabraknie także modemu 5G. Dodatkowo Mi 10 Pro ma wspierać także najnowszą technologię Wi-Fi 6. Sporo wiemy natomiast na temat aparatów umiejscowionych na pleckach. Głównym oczkiem będzie bowiem identyczna matryca co w przypadku Mi Note 10 czyli ta o rozdzielczości 108 Mpix. Miejmy nadzieję, że nie zabraknie także optycznej stabilizacji obrazu.

Xiaomi Mi 10 Pro uchwycony na zdjęciach. Pozostaje nam czekać na oficjalną premierę!

Dodatkowo Xiaomi powinno wykorzystać obiektyw superszerokokątny 20 Mpix, teleobiektyw 20 Mpix oraz obiektyw 5 Mpix odpowiedzialny za wykrywanie głębi. Całość ma działać dzięki baterii o pojemności 4500 mAh z wsparciem zarówno szybkiego jak i bezprzewodowego ładowania. co ciekawe Mi 10 Pro ma trafić nie tylko na rynek chiński, ale także do Europy. Przeczuwam, że tym razem flagowce Xiaomi nie będą tak tanie jak miało to miejsce w przeszłości. Pokusiłbym się nawet o to, że ich ceny mogą zbliżyć się do 3000 zł. Czy tak będzie w rzeczywistości? Tego dowiemy się już niedługo!

Na zdjęciu głównym znajduje się jeden z renderów przedstawiający wygląd Xiaomi Mi 10.

Czego oczekujecie po Mi 10 oraz Mi 10 Pro? Korzystacie z flagowców Xiaomi? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!