Xiaomi Mi 10 w standardzie ma mieć 8 GB RAM-u LPDDR5 i 128 GB pamięci wewnętrznej

xiaomi mi 9

Xiaomi Mi 10 i Mi 10 Pro nadchodzą wielkimi krokami. Na premierę tych urządzeń czekają wszyscy fani marki i myślę, że będzie na czym zawiesić oko. Do tej pory we flagowcach producenta z Państwa Środka standardem była konfiguracja z 6 GB RAM-u oraz 64 GB pamięci wewnętrznej. Teraz wszystko się zmieni!

Mi 10 ma być smartfonem dla najbardziej wymagających użytkowników

Lei Jun zapytał poprzez swoje oficjalne konto w serwisie Weibo fanów marki jaka konfiguracja nadchodzącego flagowca jest ich zdaniem najlepsza. Ankietę wygrał wariant 8/256. Z tego też powodu CEO Xiaomi ogłosił oficjalnie, że tym razem nie zobaczymy flagowca chińskiej firmy z 6 GB RAM-u oraz 64 GB pamięci wewnętrznej. Najsłabsza konfiguracja Mi 10 ma mieć bowiem aż 8 GB RAM-u LPDDR5 oraz 128 GB przestrzeni na pliki użytkownika. Najprawdopodobniej na rynku pojawi się także wariant 8/256, a w Mi 10 Pro powinnyśmy znaleźć także konfiguracje 12/512 oraz 16/512.

Xiaomi Mi 10 w standardzie ma mieć 8 GB RAM-u LPDDR5 i 128 GB pamięci wewnętrznej

I tak naprawdę nawet jeśli fani marki wybraliby wariant wyposażony w 6 GB RAM-u to Xiaomi musiałoby z niego zrezygnować. Powodem tego jest fakt, że Micron nie jest w stanie wyprodukować kości RAM LPDDR5 6 GB, a to właśnie z pamięci nowej generacji chce skorzystać gigant z Państwa Środka w swoich tegorocznych flagowcach. Bez wątpienia Mi 10 oraz Mi 10 Pro powinny sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników. To jednak nie jedyne informacje na temat tych smartfonów, które teraz trafiły do sieci.

Zobacz także: Jeden z dyrektorów Xiaomi wypowiada się na temat szybkiego ładowania 100 W

Flagowce Xiaomi zaoferują spory zoom

Do tej pory nie wiedzieliśmy zbyt wiele na temat dodatkowych aparatów, które znajdą się na pleckach Mi 10 oraz Mi 10 Pro. Niemniej jednak teraz w sieci zostały opublikowane dwie przykładowe fotografie, które mają pokazać światu jak zoom sprawdza się w praktyce. I trzeba przyznać, że wygląda to naprawdę rewelacyjnie. Tym samym flagowce Xiaomi mogą nawiązać realną walkę z konkurencją nie tylko pod kątem wydajności, ale także pod kątem zdjęć. Czy tak będzie w rzeczywistości? Tego dowiemy się już niedługo!

Na zdjęciu głównym znajduje się Xiaomi Mi 9, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Co myślicie o konfiguracji 8/128 jako najsłabszej w Mi 10? Czekacie na premierę flagowców Xiaomi? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!