Xiaomi Mi 10S w benchmarku prawie dogonił Xiaomi Mi 11

Xiaomi Mi 11

Xiaomi pokazało nam już pierwsze smartfony z serii Xiaomi Mi 11, ale okazuje się, że to nie jedyna flagowa rodzina, którą mają zamiar powiększyć o kolejne modele. Okazuje się, że spóźniony ma pojawić się na rynku także Xiaomi Mi 10S. Już wcześniej słyszeliśmy plotki o tym telefonie, a teraz pojawiły się przecieki, które potwierdzają jego specyfikację.

Xiaomi Mi 10S ze Snapdragonem 870

O parametrach nadchodzących telefonów najczęściej dowiadujemy się czegoś przedpremierowo ze specyfikacji, która pojawia się wraz z wydawanymi certyfikatami. Nie inaczej było tym razem. Na stronie pojawiły się informacje dotyczące Redmi K40, Redmi K40 Pro oraz wspomnianego Xiaomi Mi 10S. Spodziewamy się, że jego wymiary będą wynosić 162,6 x 74,8 x 8,96 mm i znajdzie się w nim aż 6,67-calowy ekran AMOLED. Smartfon ma mieć stosunkowo niewielką baterię jak na urządzenie mające odznaczać się ponad przeciętnym rozmiarem – ogniwo o pojemności “jedynie” 4680 mAh, które będziemy mogli naładować szybko zasilaczem o mocy 33 W i działa z systemem operacyjnym Android 11.

Xiaomi Mi 10S w benchmarku prawie dogonił Xiaomi Mi 11
Xiaomi Mi 10S w benchmarku prawie dogonił Xiaomi Mi 11
Xiaomi Mi 10S w benchmarku prawie dogonił Xiaomi Mi 11

Benchmarki, których wyniki widoczne są powyżej, zostały przeprowadzone na Xiaomi Mi 10, czyli telefonie, którego sercem jest układe Snapdragon 870. W AnTuTu zdobywa on ponad 620 tysięcy punktów, czyli o kilkadziesiąt tysięcy więcej w porównaniu do Snapdragona 865. Wydajność GPU jest także około 30 procent wyższa. Z kolei Xiaomi Mi 11 wykręca w tym teście około 700 tysięcy punktów. Wciąż widać przewagę Snapdragona 888, ale takie różnice mogą być praktycznie niewidoczne dla przeciętnego użytkownika, a Snapdragon 870 powinien kosztować mniej.

Na razie data premiery Xiaomi Mi 10S w Chinach i na całym świecie nie jest znana. Telefon zapowiada się jednak ciekawie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!