Strona główna Aktualności Masz Xiaomi Mi 6? Nie licz na aktualizację do Androida 9 Pie

Masz Xiaomi Mi 6? Nie licz na aktualizację do Androida 9 Pie

-

Xiaomi Mi 6 nie jest już najnowszym flagowcem. Ten smartfon doczekał się już dwóch następców w postaci Xiaomi Mi 8 oraz, mającego wczoraj swoją chińską premierę, Xiaomi Mi 9. Nie zmienia to faktu, że wciąż wiele osób użytkuje ten model i raczej nie mają powodów do tego, by zmieniać swój telefon. Snapdragon 835 powinien bez problemu radzić sobie w codziennych zadaniach.

Xiaomi Mi 6 ma już funkcje z Androida Pie

Nie, Xiaomi nie zapomniało o swoim flagowcu i wciąż go aktualizuje. Telefon regularnie od momentu wyjścia na rynek otrzymuje aktualizacje systemu i jego nakładki – MIUI. Mi szóstka debiutowała z Androidem 7.1.1 Nougat i MIUI 8, a obecnie pracuje na Androidzie 8.0 Oreo i MIUI 10. Nowe wersje nakładki przyniosły sporo nowości, w przypadku Xiaomi wygląda to tak, że telefony z różną wersją Androida mogą posiadać te same funkcje, ponieważ programiści dodają to w MIUI. Warto jednak zaznaczyć, że nie zawsze jest to spełnione.

mi 6

Zobacz też: Xiaomi też pracuje nad telefonem z wysuwaną kamerą do selfie

Jak podaje xda-developers w oparciu o post inżyniera Xiaomi na Weibo, większość najważniejszych funkcji Androida Pie została zaimplementowana w bazującym na Androidzie Oreo MIUI 10. Nawet jeśli Xiaomi postanowiłoby zaktualizować Mi 6 do Androida Pie, to zwykły użytkownik nie zauważyłby większych zmian poza inną cyfrą w ustawieniach. Z tego co udało mi przetłumaczyć, autor posta wspomina, że jeśli pomiędzy MIUI 10 na Androidzie O i Androidzie P są jakieś różnice, to oni postarają się to poprawić, a jednocześnie jeśli użytkownicy, będą chcieli aktualizacji, to jest szansa, aby ją dostać.

We will also count the needs of everyone to make adaptations. Xiaomi will always be an Internet company that makes friends with users. Please believe that we must pay attention to it.

Niekoniecznie zgadzam się z tym, że wersja Androida nie ma żadnego znaczenia. W mojej pamięci są sytuacje, kiedy telefony Xiaomi z najnowszą wersją Androida szybciej dostawały jakąś funkcję. Wiąże się to też z większą szansą na aktualizacje MIUI, kiedy telefon będzie już stary.

Mamy tutaj jakichś użytkowników Xiaomi Mi 6? Czekacie na Androida Pie?

Źródłoweibo.cn

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej