Xiaomi Mi 6 może powrócić w odświeżonej wersji!

xiaomi mi 6

Xiaomi Mi 6 to ex-ex-ex-flagowiec, który w czasach swojej świetności cieszył się niemałym zainteresowaniem. Wiele osób go sobie zachwalało. Niewątpliwie jedną z jego zalet były kompaktowe rozmiary, a należy pamiętać, że wciąż wiele osób szuka takich urządzeń. Okazuje się, że może on powrócić w odświeżonej na miarę 2020 roku wersji.

To może być ciekawe!

Definitywnie na rynku brakuje małych smartfonów. Nie każdy szuka, jak to się mówi, patelni, a jednak to takie smartfony dominują aktualnie na rynku. Xiaomi Mi 6 był pod tym kątem świetny, to małe i lekkie urządzenie. Nie dorównuje on jednak teraźniejszym urządzeniom, przez co jest mało atrakcyjny. Najnowsze doniesienia mówią, że być może Xiaomi planuje odświeżyć ten model tak, by dorównywał aktualnym wymaganiom. Przede wszystkim, ekran będzie w formacie większym niż 16:9 i będzie pokrywał większą część całego frontu urządzenia. Aparat do selfie ma zostać umieszczony w niewielkiej dziurce. Same wymiary bryły urządzenia Xiaomi ma pozostawić bez zmian, a waga ma być zachowana na podobnym poziomie.

Warto przeczytać: Royole FlexPai 2 oficjalnie zaprezentowany. Rewolucji brak, ale składane smartfony mają być coraz to doskonalsze

Za wydajność odświeżonego Xiaomi Mi 6 ma odpowiadać Snapdragon z rodziny 700 bądź 800. Może się zatem okazać, że będzie on zaliczany już nie do flagowców, a do średniaków. Z tyłu mają znaleźć się, podobnie jak w oryginalnej wersji, dwa aparaty, a więc pod tym kątem może odstawać od aktualnych smartfonów z tej kategorii. Powstał nawet render takiego urządzenia na podstawie tych informacji.

Xiaomi Mi 6 2020

W mojej opinii wygląda to nieźle i może okazać się prawdziwym hitem. Może być tak, że stanie się szalenie popularny wśród osób szukających kompaktowych urządzeń. Nie wiadomo jednak czy na pewno, a tym bardziej kiedy możemy się go spodziewać. Myślę, że nastąpi to najwcześniej dopiero w trzecim kwartale tego roku.

Uważacie, że małe smartfony są potrzebne na rynku? Może sami takiego urządzenia szukacie?
Dajcie nam znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!