Royole FlexPai 2 oficjalnie zaprezentowany. Rewolucji brak, ale składane smartfony mają być coraz to doskonalsze

Royole FlexPai 2 oficjalnie zaprezentowany. Rewolucji brak, ale składane smartfony mają być coraz to doskonalsze

Dziś swoją premierę miała druga generacja składanego smartfona Royole. FlexPai był tak naprawdę pierwszym składakiem, który trafił na rynek. W przypadku nowości nie możemy wprawdzie mówić o rewolucji, a o ewolucji i ulepszeniu tego, co wcześniej nie było dopracowane do perfekcji. Przyjrzyjmy się bliżej temu urządzeniu!

Royole FlexPai 2

Zacznijmy od specyfikacji nowości Royole. Smartfon ten został oczywiście wyposażony w Qualcopmm Snapdragona 865. Jednostka ta jest aktualnie najmocniejszym procesorem mobilnym i tak naprawdę napędza ona większość tegorocznych flagowców. Procesor ten wspierany jest przez nieznaną ilość RAM-u LPDDR5, a na pliki użytkownika została przeznaczona pamięć UFS 3.0. Dodatkowo nie zabrakło także modemu 5G, który pozwoli na łączność z sieciami nowej generacji. Wprawdzie Royole FlexPai 2 został zaprezentowany światu, ale jak widać nie ujawniono wszystkich szczegółów dotyczących specyfikacji. Co więcej nic nie wiemy na temat ceny urządzenia, a sprzedaż ma rozpocząć się w drugim kwartale tego roku.

Tak naprawdę tym, co wyróżnia Royole FlexPai 2 na tle konkurencji ma być składany ekran trzeciej generacji. Wyświetlacze nazwane Cicada Wing mają w przyszłości trafić także do urządzeń innych firm, a w tym między innymi do smartfonów ZTE. Według producenta nowa generacja składanych ekranów zapewnia nawet o 50% lepszą jasność oraz wytrzymałość na ponad 200 000 zgięć. Sam wyświetlacz AMOLED ma przekątną 7,8 cala oraz proporcje 4:3.

Royole FlexPai 2 oficjalnie zaprezentowany. Rewolucji brak, ale składane smartfony mają być coraz to doskonalsze

Zobacz także: OPPO Reno Ace 2 ma trafić na rynek już w kwietniu. Co wiemy na temat tego urządzenia?

Smartfon został wyposażony także w cztery aparaty, ale tutaj także producent nie podzielił się jakimikolwiek informacjami na ich temat. Mam wrażenie, że premiera ta była raczej pokazaniem kierunku rozwoju składanych telefonów, a nie wprowadzeniem nowego urządzenia na rynek. Z racji tego, że sprzedaż Royole FlexPai 2 rozpocznie się w drugim kwartale myślę, że już niedługo poznamy pełną specyfikację tego sprzętu. Czy składane smartfony w końcu staną się czymś powszechnym? Sporo zapewne zależy od ceny tych urządzeń.

Co myślicie o składanych smartfonach? Czy waszym zdaniem takie urządzenia jak Royole FlexPai 2 mają sens? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!