Strona główna Producenci Royole Royole FlexPai 2 oficjalnie zaprezentowany. Rewolucji brak, ale składane smartfony mają być...

Royole FlexPai 2 oficjalnie zaprezentowany. Rewolucji brak, ale składane smartfony mają być coraz to doskonalsze

-

Dziś swoją premierę miała druga generacja składanego smartfona Royole. FlexPai był tak naprawdę pierwszym składakiem, który trafił na rynek. W przypadku nowości nie możemy wprawdzie mówić o rewolucji, a o ewolucji i ulepszeniu tego, co wcześniej nie było dopracowane do perfekcji. Przyjrzyjmy się bliżej temu urządzeniu!

Royole FlexPai 2

Zacznijmy od specyfikacji nowości Royole. Smartfon ten został oczywiście wyposażony w Qualcopmm Snapdragona 865. Jednostka ta jest aktualnie najmocniejszym procesorem mobilnym i tak naprawdę napędza ona większość tegorocznych flagowców. Procesor ten wspierany jest przez nieznaną ilość RAM-u LPDDR5, a na pliki użytkownika została przeznaczona pamięć UFS 3.0. Dodatkowo nie zabrakło także modemu 5G, który pozwoli na łączność z sieciami nowej generacji. Wprawdzie Royole FlexPai 2 został zaprezentowany światu, ale jak widać nie ujawniono wszystkich szczegółów dotyczących specyfikacji. Co więcej nic nie wiemy na temat ceny urządzenia, a sprzedaż ma rozpocząć się w drugim kwartale tego roku.

Tak naprawdę tym, co wyróżnia Royole FlexPai 2 na tle konkurencji ma być składany ekran trzeciej generacji. Wyświetlacze nazwane Cicada Wing mają w przyszłości trafić także do urządzeń innych firm, a w tym między innymi do smartfonów ZTE. Według producenta nowa generacja składanych ekranów zapewnia nawet o 50% lepszą jasność oraz wytrzymałość na ponad 200 000 zgięć. Sam wyświetlacz AMOLED ma przekątną 7,8 cala oraz proporcje 4:3.

Zobacz także: OPPO Reno Ace 2 ma trafić na rynek już w kwietniu. Co wiemy na temat tego urządzenia?

Smartfon został wyposażony także w cztery aparaty, ale tutaj także producent nie podzielił się jakimikolwiek informacjami na ich temat. Mam wrażenie, że premiera ta była raczej pokazaniem kierunku rozwoju składanych telefonów, a nie wprowadzeniem nowego urządzenia na rynek. Z racji tego, że sprzedaż Royole FlexPai 2 rozpocznie się w drugim kwartale myślę, że już niedługo poznamy pełną specyfikację tego sprzętu. Czy składane smartfony w końcu staną się czymś powszechnym? Sporo zapewne zależy od ceny tych urządzeń.

Co myślicie o składanych smartfonach? Czy waszym zdaniem takie urządzenia jak Royole FlexPai 2 mają sens? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej