Xiaomi Mi 9 z odświeżaniem wyświetlacza 84 Hz! Nie trzeba dopłacać do OnePlus 7 Pro

xiaomi mi 9

Przy premierze swoich nowych smartfonów, OnePlus podkreślał wyjątkowość wyświetlacza w modelu 7 Pro. Chiński producent chwalił się wyższym odświeżaniem, którego wartość w ich flagowcu to 90 Hz. Dodam tylko, że Razer w swoim telefonie jeszcze bardziej wyśrubował ten parametr, ale to temat na inny wpis. Okazuje się jednak, że wcale nie trzeba mieć najnowszego OnePlusa, by mieć odświeżanie szybsze, niż standardowe 60 Hz. Można to mieć w Xiaomi Mi 9!

Scena modyfikacji nie zawodzi. Nawet 84 Hz w Xiaomi Mi 9

Większość z was zapewne słyszała termin “overclocking”. Jeśli nie, to pędzę z wyjaśnieniem. Jest to ogólnopojęte zwiększanie częstotliwości zegara taktującego w CPU, czy też GPU, ale nie tylko. Podkręca się także pamięci, np. RAM, ale też monitory. Dawniej sam wykonywałem takie operacje w moim prywatnym monitorze i udało mi się uzyskać odświeżanie 71 Hz, przy bazowej wartości 60 Hz. Podobną modyfikację wykonali magicy z forum MIUI, dla ekranu w Xiaomi Mi 9.

xiaomi mi 9

Zobacz też: Co to jest Magisk i jak tego używać? Kompleksowy poradnik dotyczący podstaw modyfikowania Androida

Udało się im uzyskać odświeżanie 84 Hz, lecz zależy to od konkretnego egzemplarza telefonu, niemniej jednak robi to wrażenie. Sama jej instalacja jest dość prosta, polecałbym jednak zachowanie pełnej ostrożności przy jej wykonywaniu. Przy tej operacji może ulec uszkodzeniu ekran w waszym Xiaomi Mi 9, ja nie daję żadnej gwarancji, wykonujecie to na własną odpowiedzialność. Przede wszystkim trzeba mieć odblokowany bootloader, dopiero wtedy można można przystąpić do flashowania zmodyfikowanego obrazu. Pełny i dokładny opis tej czynności znajdziecie pod tym linkiem, na stronie XDA, niestety wyłącznie w języku angielskim. 

Recenzja Xiaomi Mi 9 – w tej cenie ten telefon nie ma konkurencji

Różnica jest zauważalna od razu po wymaganym restarcie urządzenia. Większość osób, które wykonały tą modyfikację w swoim Xiaomi Mi 9, nie doświadczyło poważnych problemów, jednak część z nich informowała o delikatnej poświacie w zielonym kolorze. Z mojej strony dodam tyle, że fajną sprawą jest szukanie przez społeczność tego typu drobnych poprawek i ulepszeń.

Co wy sądzicie o takiej modyfikacji dla Xiaomi Mi 9? Napiszcie w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!