Xiaomi Mi Band 7 oficjalnie zaprezentowany! Oto, co oferuje i ile kosztuje

Xiaomi Mi Band 7
Xiaomi Mi Band 7 (fot. Xiaomi)

Tak jak mogliśmy się spodziewać, Xiaomi oficjalnie zaprezentowało najnowszą generację bardzo popularnej smart opaski. Mowa oczywiście o Xiaomi Mi Band 7, który był bohaterem wielu przecieków w ostatnich tygodniach. Zobaczcie sami, co wiemy o tym urządzeniu. 

Co oferuje Xiaomi Mi Band 7?

Warto na wstępie zaznaczyć, że producent wprowadził na rynek dwa warianty – Mi Band 7 oraz Mi Band 7 NFC. Urządzenie zostało wyposażone w 1,62-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 192×490 pikseli (326 ppi), który dodatkowo przykryty został szkłem hartowanym 2.5D. Co ważne, jasność maksymalna w tym modelu wynosi 500 nitów, dzięki czemu użytkowanie opaski w pełnym słońcu nie powinno stanowić żadnego problemu. Producent dodatkowo chwali się obsługą technologii Always On Display, która wyświetla na ekranie wszystkie podstawowe informacje. 

Xiaomi Mi Band 7 oficjalnie zaprezentowany! Oto, co oferuje i ile kosztuje
Xiaomi Mi Band 7 (fot. Xiaomi)

Xiaomi Mi Band 7 otrzymał akumulator o pojemności 180 mAh, który powinien zapewniać przyzwoite czasy pracy – według przedstawicieli marki, urządzenie podczas typowego użytkowania pracować ma do 15 dni lub do 9 dni w przypadku intensywniejszego użytkowania. 

Jak informuje producent, omawiany model otrzymał nowy chip, dzięki któremu samo działanie urządzenia jest zdecydowanie płynniejsze. Mi Band 7 oferuje ponad 100 nowych tarcz, 120 trybów sportowych, mierzenie saturacji i pulsu, monitorowanie jakości snu, analizę danych sportowych oraz funkcję wyzwalania migawki w aparacie połączonego telefonu. Ponadto urządzenie obsługuje Bluetooth 5.2 oraz posiada antybakteryjny pasek w nowych wersjach kolorystycznych i posiada również wodoszczelną obudowę 5 ATM. 

Xiaomi Mi Band 7 oficjalnie zaprezentowany! Oto, co oferuje i ile kosztuje
Xiaomi Mi Band 7 (fot. Xiaomi)

Jak już wspomniałem, Xiaomi Mi Band 7 występuje w dwóch wersjach i jak sama nazwa wskazuje, druga z nich oferuje dodatkowo moduł NFC umożliwiający wykonywanie płatności zbliżeniowych. 

Ile kosztuje Xiaomi Mi Band 7?

Cena regularna Mi Band 7 w Chinach ustalona została na 249 juanów, co po przeliczeniu jest równowartością około 160 złotych. W oficjalnym sklepie producenta na ten moment dostępne są trzy wersje kolorystyczne paska, ale w niedalekiej przyszłości pojawi się zdecydowanie więcej wariantów. Cena Mi Band 7 została natomiast ustalona na 299 juanów (~195 złotych), a oficjalna sprzedaż urządzeń rozpocząć się ma na tamtejszym rynku już 31 maja. 

Źródło: Gizmochina

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!