Xiaomi Mi Box 4S Pro z obsługą 8K oficjalnie

Xiaomi Mi Box 4S Pro z obsługą 8K oficjalnie

Wielu z nas jest wyposażonych w telewizory typu smart TV. Oferują one dostęp do internetu i oglądanie treści z portali streamingowych. A to jedynie ułamek ich możliwości. Dla osób posiadających tradycyjne telewizory, od wielu lat niezwykle ciekawą alternatywą jest Mi Box od Xiaomi. Firma właśnie zaprezentowała kolejną odsłonę tego urządzenia.

Cel – zamienić telewizor w kombajn multimedialny

Podstawki Mi Box cieszą się ogromną popularnością – głównie z uwagi na prostotę ich użytkowania i niską cenę. Jeśli macie starszy model telewizora, który jest jeszcze sprzed epoki IoT, możecie śmiało go unowocześnić. Sam zdecydowałem się ostatnio na zakup tego urządzenia i jak na razie, jestem nim zachwycony. Nagle stary telewizor Samsunga, zakupiony pod potrzebę oglądania Euro 2012, dostał drugie życie. A wystarczyło naprawdę niewiele – podłączyć Mi Boxa kablem HDMI, skonfigurować go i połączyć z siecią Wi-Fi.

Xiaomi Mi Box 4S Pro z obsługą 8K oficjalnie
Mi Box S 4K

Obecnie praktycznie nie ma dnia, by nie były na nim odtwarzane treści z Netflixa czy YouTube’a. Ale funkcji jest znacznie więcej. Można m.in. korzystać na nim z Asystenta Google’a, przesyłać bezprzewodowo treści wprost z urządzeń z Androidem, instalować różne aplikacje – również gry. Nagle moi rodzice zorientowali się, że nie są ograniczeni wyłącznie do treści serwowanych przez kanały telewizyjne. I z tego co wiem – było to zaskoczenie bardzo przyjemne.

Nowy Mi Box będzie droższy, ale obsługuje rozdzielczość 8K

Z najistotniejszych zmian w stosunku do poprzednika, Mi Box 4S Pro obsługuje HDMI w standardzie 2.1. Pozwala to przesyłać obraz o rozdzielczości 8K z liczbą klatek przekraczającą 30 fps. Niezmieniona pozostała ilość pamięci RAM – są to 2 GB. Zmianie uległa natomiast pojemność pamięci na dane – z 8 GB urosła ona do 16 GB. Obecnie podstawka sprzedawana jest w Chinach z MIUI na pokładzie. Co prawda, Xiaomi ogłosiło, że nie ma w planach wprowadzania nowej wersji urządzenia na rynek międzynarodowy.

Xiaomi Mi Box 4S Pro z obsługą 8K oficjalnie

Możemy jednak przypuszczać, że podobnie jak w przypadku innych produktów tego producenta, odpowiednia wersja pojawi się wkrótce także i w innych krajach. W Chinach Mi Box 4S Pro został wyceniony na równowartość około 60 dolarów – jest on zatem droższy od poprzednika. Moim zdaniem, jego cena w Polsce może się wahać między 300 a 400 zł. Pozostaje zatem czekać na ogłoszenie przez firmę międzynarodowej premiery nowego Mi Boxa.

Co sądzicie o Mi Boxach od Xiaomi? Korzystacie z takich urządzeń? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!