Xiaomi Mi CC9 dostanie 32 Mpix aparat do selfie i 48 Mpix aparat główny. Premiera już na początku lipca?

Xiaomi-Mi-CC-Meitu

Nowe smartfony Xiaomi wyrastają jak grzyby po deszczu. Mi9 CC ma być owocem współpracy giganta z Państwa Środka z inną chińską firmą – Meitu. W sieci pojawia się coraz to więcej informacji na temat tego urządzenia. Informacje te potrafią wywołać uśmiech na twarzy osób, które z niecierpliwością wyczekują premiery smartfona!

Mi CC9 ma oczarować jakością zdjęć

Jak wspominaliśmy już wcześniej nadchodząca seria chińskiego giganta ma trafić przede wszystkim do ludzi młodych czy influencerów, którzy potrzebują szybkiego działania aplikacji społecznościowych i, co może ważniejsze, bardzo dobrej jakości zdjęć. Teraz firma Xiaomi poprzez oficjalne konto w serwisie Weibo opublikowała pierwsze informacje dotyczące aparatów w nadchodzącym Mi CC9. Smartfon ten otrzyma 32-megapikselowy aparat do zdjęć typu selfie. Oczko to ma zagwarantować niesamowitą jakość zdjęć i wyjątkowo naturalne odwzorowanie otoczenia. Głównym aparatem tylnym będzie 48-megapikselowy sensor Sony.

Xiaomi Mi CC9 dostanie 32 Mpix aparat do selfie i 48 Mpix aparat główny. Premiera już na początku lipca?

Według plotek zarówno w Mi CC9 jak i Mi CC9e mamy znaleźć trzy aparaty tylne. Drugim oczkiem ma być obiektyw superszerokokątny, a trzecim teleobiektyw lub obiektyw odpowiedzialny za efekt rozmycia tła w trybie portretowym. Xiaomi opublikowało także pierwsze zdjęcia wykonane właśnie przy pomocy Mi CC9. Oczywiście ciężko je ocenić przez kompresję serwisu Weibo, ale miejmy nadzieję, że zapewnienia chińskiej firmy pokryją się z rzeczywistością.

Xiaomi Mi CC9 dostanie 32 Mpix aparat do selfie i 48 Mpix aparat główny. Premiera już na początku lipca?

Zobacz także: Nowe informacje o Xiaomi Mi9 CC – jest zdjęcie

Premiera już w przyszłym tygodniu?

Najnowsze informacje pojawiające się w sieci mówią jasno – Mi CC9 i Mi CC9e zadebiutują już w pierwszym tygodniu lipca. Niestety, ale plotki te nie zostały w jakikolwiek sposób potwierdzone przez samego producenta z Państwa Środka. Tym samym musimy uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości i już niedługo wszystko powinno stać się jasne. Największą zagadką jest tak naprawdę to na jakie rynki smartfon ten zostanie przeznaczony. Szczerze mówiąc nie spodziewałbym się premiery w oficjalnej dystrybucji w naszym kraju, ale prawdopodobnie będzie można nabyć oba urządzenia w chińskich sklepach oferujących wysyłkę do Polski.

Czekacie na premierę Xiaomi Mi CC9 i Mi 9CCe? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!