Strona główna Aktualności Xiaomi Mi Drone Mini trafia do sprzedaży w naszym kraju!

Xiaomi Mi Drone Mini trafia do sprzedaży w naszym kraju!

-

Xiaomi już wcześniej zapowiadało wprowadzenie Mi Drone Mini do naszego kraju. Wtedy też mówiono o starcie sprzedaży jeszcze przed Świętami. Chiński gigant dotrzymuje słowa!

Xiaomi Mi Drone Mini

Miniaturowy dron producenta z Państwa Środka jest czymś co może przypaść do gustu wszystkim tym, którzy chcą nauczyć się latać czterowirnikowcem. Sam miałem już przyjemność go używać i myślę, że jest to świetny sprzęt dla każdego, a w tym i nawet dla dziecka (oczywiście w granicach rozsądku). Xiaomi Mi Drone Mini został wyceniony na 259 zł. I biorąc pod uwagę możliwości jest to uczciwa cena. Co otrzymamy za tą kwotę?

Dron ten ma możliwość nagrywania w rozdzielczości HD. Oczywiście nie jest to nic rewelacyjnego, a sam obraz bez stabilizacji pozostawia sporo do życzenia, ale pamiętajmy o tym, że Mi Drone Mini jest tak naprawdę zabawką. Filmy zapisywane są na pamięci wbudowanej o pojemności 4 GB. Nie zabrakło także systemu FPV zapewniającego podgląd na ekranie smartfona w trybie rzeczywistym, automatycznego startu i lądowania czy Battle Gaming. Gra ta pozwala na rozrywanie pojedynków pomiędzy użytkownikami Xiaomi Mi Drone Mini. Dronem można sterować za pomocą specjalnej aplikacji przez połączenie Bluetooth lub Wi-Fi. Dodatkowo urządzenie może podążać za ruchem skonfigurowanego smartfona.

minidrone-07

Wysokość na jaką może wznieść się dron to 25 metrów, a maksymalna odległość, od punktu startowego, to 50 metrów. Bateria o pojemności 920 mAh pozwala na 10 minut pracy. Całość ma wymiary 91 x 91 x 38 mm i waży zaledwie 88 g. Mi Drone Mini korzysta z 4-rdzeniowego procesora 1.2G SOC, który pozwala na przetwarzanie informacji zebranych z 5 sensorów, między innymi czujnika ultradźwiękowego, ciśnienia czy optycznego czujnika przepływu.

minidrone-05

Urządzenie jest dostępne w cenie 259 zł w autoryzowanych salonach Mi Store, w sklepie Mi Home oraz w oficjalnym sklepie Xiaomi na Allegro z możliwością odbioru w jednym z salonów. Już niedługo dwa drony powinny dotrzeć także do nas, a co za tym idzie przetestujemy je także w trybie Battle Gaming!

Co myślicie o Xiaomi Mi Drone Mini? Może znacie lepszą alternatywę dla drona chińskiego giganta? Czekamy na komentarze!

Kamil Kuźnik
Student Automatyki i Robotyki na AGH w Krakowie. Z technologią związany od najmłodszych lat. Fan szybkich smartfonów, ciekawych słuchawek i dobrego piwa.

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej