Xiaomi Mi Headset Bluetooth Air zaprezentowane. Nowa konkurencja dla Apple AirPods?

xiaomi mi headset bluetooth air 1

Xiaomi zaprezentowało światu w listopadzie zeszłego roku swoje pierwsze całkowicie bezprzewodowe słuchawki. Teraz chiński gigant pokazał nową wersję tego typu dokanałówek!

Mi Headset Bluetooth Air

Słuchawki te trafią do sprzedaży już 11 stycznia na terenie Chin. Na tą chwilę producent nie ujawnił jakichkolwiek informacji na temat globalnej premiery, ale bez wątpienia będą one dostępne w chińskich sklepach oferujących wysyłkę do Europy, a w tym i do naszego kraju. Xiaomi Mi Headset Bluetooth Air zostały wycenione na 399 juany (ok. 220 zł). Co otrzymamy za tę cenę?

xiaomi mi headset bluetooth air 2

Nowe słuchawki giganta z Państwa Środka ważą zaledwie 5,8 grama. Słuchawki posiadają pojedynczy przetwornik o średnicy 7 mm. To ma wystarczyć aby oczarować użytkownika jakością muzyki. Nie zabrakło także aktywnej redukcji szumów oraz wsparcia dla kodeku AAC, który oferuje praktycznie całkowicie bezstratny przesył muzyki za pośrednictwem Bluetooth 4.2. W zestawie znajdziemy także dedykowany pokrowiec będący jednocześnie ładowarką oraz bankiem energii. Wystarczy schować dokanałówki do pokrowca na 10 minut aby móc cieszyć się ulubioną muzyką przez kolejną godzinę. Samo etui naładujemy przy pomocy kabla USB typu C.

Zobacz też: Nowe słuchawki bezprzewodowe od App.. A nie, to jednak Xiaomi

xiaomi mi headset bluetooth air 4

Mi Headset Bluetooth Air posiadają wbudowany mikrofon do prowadzenia rozmów oraz obsługują gesty, które do tej pory były domeną Apple AirPods oraz urządzeń pracujących pod kontrolą iOS. Wystarczy wyjąć dowolną słuchawkę z ucha aby zapauzować muzykę oraz ponownie ją włożyć aby wznowić odtwarzanie. Bez wątpienia nowość chińskiego giganta może być urządzeniem, które spotka się z bardzo ciepłym przyjęciem przez fanów. Konkurencyjne Apple AirPods są zdecydowanie droższe, a jednocześnie nie zachwycają one jakością dźwięku. Pytanie jak grać będą Xiaomi Mi Headset Bluetooth Air. Miejmy nadzieję, że trafią one także do europejskiej dystrybucji, a w tym i do naszego kraju. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje!

Co myślicie o Xiaomi Mi Headset Bluetooth Air? Czy waszym zdaniem słuchawki te mają szansę zdobyć większą popularność niż Apple AirPods? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!