Xiaomi Mi MIX 4 5G jednak w Polsce? To prawie pewne, że tak!

Xiaomi MI MIX 4

Jeszcze nie tak dawno temu informowaliśmy Was o tym, że jeden z polskich oficjalnych dystrybutorów Xiaomi wystawił aukcje z tabletem Xiaomi Mi Pad 5 Pro. Jak się okazuje, podobny los spotkał również inne urządzenie – Xiaomi Mi MIX 4 5G!

Xiaomi Mi MIX 4 jednak w Polsce?

Globalna dostępność Xiaomi Mi MIX 4 5G (a raczej samo MIX 4 5G) stała pod znakiem zapytania. Pojawiały się jednak szczątkowe informacje mówiące, że telefon będzie sprzedawany poza granicami Chin. Teraz jednak dostaliśmy prawdziwą petardę.

Ponownie “wygadał się” sklep mi-store.pl, który jest oficjalnym dystrybutorem sprzętu Xiaomi w Polsce. Na chwilę pojawiła się w sieci aukcja właśnie z Xiaomi Mi MIX 4 5G, jednak szybko została usunięta, ale nie na tyle szybko, aby nie została zindeksowana przez Google.

Z tego też powodu wiemy, że Xiaomi Mi MIX 4 5G będzie sprzedawany w Polsce. Póki co, dodany został wariant z 12 GB pamięci RAM oraz 512 GB miejsca na dane, a więc ten mocniejszy (i droższy).

mi mix 4
Xiaomi Mi MIX 4 w Mi-Store

Warto jednak pomówić o samym Xiaomi Mi MIX 4. Dlaczego? Ekran Xiaomi Mi MIX 4 w ogóle nie ma ramek z boku, ponieważ został on zagięty na obie krawędzie. Bardzo niewielkie są także ramki na górze i na dole. Myślę, że szczególnie wyróżnia się tym, iż nie ma wycięcia na aparat selfie – został on zgodnie z zapowiedziami schowany pod ekranem (Camera Under Panel). Na tę potrzebę piksele w obrębie oczka aparatu zostały nieco inaczej zaprojektowane, ale Xiaomi deklaruje zachowanie poziomu 400 ppi i niewidoczności tego rozwiązania gołym okiem. Wykorzystana matryca ma rozmiar 6,67 cala i oferuje rozdzielczość Full HD+. Wspiera też odświeżanie 120 Hz, HDR10+ Dolby Vision oraz cechuje się kontrastem 5000000:1.

mi mix 4

Smartfon został wyposażony w układ Qualcomm Snapdragon 888+ o taktowaniu do 3 GHz na najszybszym rdzeniu. Mi MIX 4 oferuje także 8 lub 12 GB RAM-u w standardzie LPDDR5 oraz 128 lub 512 GB pamięci wewnętrznej UFS 3.1.

Źródło: Własne

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!