Recenzja Xiaomi Mi Smart Scale 2 – wagi z pomiarem tkanki tłuszczowej

waga-xiaomi-2-2

Kilka tygodni temu testowałem pierwszą wagę Xiaomi, a teraz nadszedł czas na test wagi drugiej generacji. Xiaomi Mi Smart Scale 2 poza mierzeniem naszej wagi pozwala także na pomiar zawartości tkanki tłuszczowej w naszym ciele.

WYGLĄD I WYKONANIE XIAOMI MI SMART SCALE 2

W odróżnieniu do wagi pierwszej generacji, Xiaomi Mi Smart Scale 2 wykonana jest z tworzywa sztucznego wysokiej jakości. Na górze znajdziemy logo Mi oraz 4 metalowe punkty, które służą do pomiaru składników naszego ciała (tkanka tłuszczowa, masa mięśniowa, masa kostna, itp…). W jej górnej części znajduje wyświetlacz, uaktywniający się dopiero po wejściu na wagę.

Na dole mamy miejsce na 4 paluszki AAA, które otrzymujemy w zestawie i raczej szybko po zakupie nie będziemy ich zmieniać (myślę, że wytrwają pół roku bez większych problemów. Poza bateriami mamy tam 4 luźne nóżki, które pozwalają na delikatne poziomowanie wagi, a także informacje na temat naszej wagi (po chińsku).

DOKŁADNOŚĆ I MOŻLIWOŚCI XIAOMI MI SMART SCALE 2

Waga Xiaomi drugiej generacji pozwala na szybki pomiar wagi z dokładnością do części dziesiętnych. Co więcej, wszystkie pomiary zapisywać możemy w aplikacji Mi Fit po połączeniu jej z Mi Scale 2. Jednak poza samym ważeniem Xiaomi Mi Smart Scale 2 pozwala na pomiar składników naszego ciała:

  • masa tkanki tłuszczowej,
  • masa mięśni,
  • masa kostna,
  • rodzaj budowy naszego ciała,
  • nasze BMI,
  • zawartość wody w organiźmie,
  • przemiana materii,
  • poziom tłuszczu trzewnego (zatłuszczenie narządów wewnętrznych).

Używani wagi jest banalnie proste – wystarczy na nią wejść i poczekać aż wynik zacznie migać. Jeśli natomiast chcemy poznać szczegóły oraz zapisać pomiar w telefonie, musimy włączyć aplikację Mi Fit, wejść na wagę i poczekać na zważenie oraz sprawdzenie dodatkowych informacji o naszym ciele.

I niestety, prawdopodobnie robi to dobrze (tak, muszę się w końcu za siebie wziąć). Muszę przyznać, że bazując na moim wyglądzie, wizycie u dietetyka oraz badaniach lekarskich, to spora część informacji (bilans kaloryczny, budowa ciała, tłuszcz trzewny, otyłość) się zgadza. Mogę więc śmiało uznać, że Xiaomi zrobiło dobry sprzęt i waga działa dobrze. Ale jak to mówią – waga waży dobrze o ile używa się tylko jednej. I tutaj także powinno się to sprawdzać.

waga-xiaomi-2-5

Z wagi może korzystać kilka osób – ważne, aby osoba, która aktualnie się waży, miała odpaloną appkę Mi Fit na swoim telefonie, jeśli chcecie, aby pomiary zapisywane były w danym urządzeniu.

I to w zasadzie wszystko, co można powiedzieć o tym sprzęcie. Jeśli dodatkowe funkcje są Wam zbędne, to zawsze możecie zainteresować się pierwszą generacją wagi, o której pisałem tutaj.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!