Xiaomi Mi TV Stick dostępny w przedsprzedaży! Dobra alternatywa dla Mi Boxa?

Xiaomi Mi TV Stick dostępny w przedsprzedaży! Dobra alternatywa dla Mi Boxa?

Jeśli masz zwykły telewizor, bez funkcji smart, być może rozważałeś już w przeszłości zamianę go w nowoczesne centrum rozrywki dzięki przystawce Mi Box. Pozwala ona tchnąć nowe życie w stary odbiornik, czyniąc go idealnym towarzyszem przy oglądaniu Netflixa. Niedawno Xiaomi zaprezentowało nowe urządzenie, które ma podobną funkcjonalność, lecz inną formę. Właśnie trafiło ono do sprzedaży w Chinach!

Co potrafi Xiaomi Mi TV Stick?

Na początku warto poruszyć gabaryty sprzętu – przy rozmiarach 92,4 x 30,2 x 15,2 mm i wadze 28,5 g przypomina on raczej starodawne adaptery sieci Wi-Fi, lub nieco większego pendrive’a. Specyfikacja to z kolei czterordzeniowy procesor o taktowaniu 2,0 GHz, 1 GB pamięci RAM oraz 8 GB pamięci wewnętrznej. Podobnie jak Mi Box, Mi TV Stick jest obsługiwany przy użyciu pilota, na którym znajdują się skróty do Netflixa czy Asystenta Google. Na pokładzie znalazł się Android TV 9.0.

Xiaomi Mi TV Stick dostępny w przedsprzedaży! Dobra alternatywa dla Mi Boxa?

Możliwości takiego urządzenia są wręcz nieograniczone – przy jego użyciu można oglądać filmy, grać w gry, przeglądać zdjęcia – niemal wszystko to, co można robić na smartfonie bądź tablecie. Obecny jest także Smart Cast, który pozwala na natychmiastową transmisję zdjęć czy filmów ze smartfona prosto na ekran telewizora. Mi Stick TV łączy się z siecią Wi-Fi oraz przy użyciu Bluetootha 4.2. Obsługuje maksymalnie rozdzielczość 1080p. Do telewizora podłączany jest poprzez złącze HDMI.

Wysyłka odbędzie się po 7 lipca

Sklep Gearbest rozpoczął dziś przedsprzedaż produktu. Już dziś można go zamawiać, a wysyłka zaplanowana jest między 7 a 15 lipca. Obecna cena Mi TV Sticka wynosi 270 zł. Jest to zatem cena zbliżona do Mi Boxa. Które rozwiązanie okaże się lepsze? Tego powinniśmy się dowiedzieć już po pierwszych recenzjach produktu. Do ceny finalnej może zostać doliczony także ewentualny podatek VAT, opcja wysyłki typu Priority Line nie jest bowiem dostępna.

Co sądzicie Xiaomi Mi TV Sticku? Pod jakimi względami może okazać się lepszy/gorszy od Mi Boxa? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!