Xiaomi Mini PC 2023 w sprzedaży! Co oferuje?

Xiaomi Mini PC
Xiaomi Mini PC

Jak się okazuje, Xiaomi odświeża swój model niewielkiego komputera. Co oferuje Xiaomi Mini PC 2023?

Xiaomi Mini PC 2023 w sprzedaży. Różnic wielu nie ma

W jednym ze sklepów z elektroniką pojawił się komputer Xiaomi Mini PC 2023. Moment publikacji byłby całkiem zbieżny z tym, co mieliśmy w przypadku prezentacji poprzedniego modelu, czyli mowa o końcówce roku. Na pierwszy rzut oka komputer niewiele różni się od poprzednika. Nadal mamy małą, aluminiową i elegancką obudowę z napisem Xiaomi, stuwatowy zasilacz, wagę niecałej połowy kilograma (ale nieco większą, bo 445 g zamiast 437 g), dostęp do pamięci RAM DDR4 (SODIMM) oraz slot na dysk NVMe PCIe 4.0.

Różnicą jednak jest fakt, że komputer od razu jest oferowany z dyskiem 512 GB oraz 16 GB RAM. W przypadku poprzedniej generacji mieliśmy analogiczną sytuację jak jest z minikomputerami Intel NUC, czyli otrzymujemy produkt typu barebone, bez tych wymienionych komponentów.

Xiaomi Mini PC i kontroler od Xboksa
Xiaomi Mini PC i kontroler od Xboksa

No dobra, ominąłem jeszcze jedną nowość, a jest to procesor. Xiaomi Mini PC 2023 oferuje Intel i5-1340p Raptor Lake-P, czyli procesor o generację nowszy. Jednakże między tym, a poprzednim Intelem i5-1240p, różnica w wydajności jest niewielka.

Pełna specyfikacja prezentowałaby się więc następująco:

 • Procesor: Intel Core i3-1240P wraz z grafiką Intel Iris Xe;
 • RAM: 16 GB DDR4 SODIMM;
 • Dysk: 512 GB PCI-E 4.0 NVMe (opcja dołożenia dysku SATA SSD 2242)
 • System: Domyślnie Windows 11 Pro z opcją zmiany;
 • Łączność bezprzewodowa: WiFi 6, Bluetooth 5.3 (karta Intel Alder Lake-P PCH CNVi WiFi);
 • Porty:
  • Front: 2 x USB-A 3.2, Jack 3,5 mm,
  • Tył: 2 x Thunderbolt 4 USB-C, USB-A 3.2, USB-A 2.0, 2x HDMI 2.1, Ethernet RJ45 2,5 Gbit, DC Jack;
 • Wymiary: 112 x 112 x 38 mm;
 • Waga: 445 g;
Xiaomi Mini PC
Xiaomi Mini PC

Komputer jest zapewne analogiczną aktualizacją specyfikacji jak w przypadku Intel NUC. Jak już wspomniałem w recenzji Xiaomi Mini PC, komputer od Chińczyków jest po prostu NUC-iem w nieco innej obudowie.

Pełna recenzja Xiaomi Mini PC >>znajduje się tutaj<<!

Cena Xiaomi Mini PC 2023, czyli lepiej kupić lokalnie

Komputer wyceniono na 699,99 USD, co daje niecałe 2950 złotych. Koszt jest więc podobny do poprzedniej generacji. Zakup, moim zdaniem, jest nieopłacalny, ponieważ oryginalny Intel NUC kupicie lokalnie w polskim sklepie, z polską gwarancją i fakturą, a do tego będzie tańszy, bo wyceniono go na 2149 złotych. Intel NUC Arena Canyon kupicie >>tutaj<<, a inne modele (w różnych cenach) znajdziecie >>tutaj<<. Nawet dobierając RAM i dysk, cena finalna wychodzi kilka stówek niższa, a do tego otrzymujecie zalety w postaci wspomnianej gwarancji w Polsce i szybką dostawę.

Źródło: Notebookcheck

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!