Strona główna Aktualności Xiaomi Mint Launcher trafił do Sklepu Play!

Xiaomi Mint Launcher trafił do Sklepu Play!

-

Kojarzycie aplikację Mint Browser? To przeglądarka internetowa z rąk Xiaomi, która jest bardzo prosta, minimalistyczna, lekka. Chiński gigant wypuścił teraz Mint Launcher, którego również ma te same cechy, przy tym jest bardzo podobny do POCO Launcher.

Lubisz wygląd modyfikacji MIUI, ale nie masz Xiaomi? Mint Launcher jest wprost dla ciebie!

MIUI to naprawdę bardzo dobra modyfikacja Androida. Tak, nazwę ją modyfikacją, bo zbyt dużo zmienia, by mówić o niej, że jest nakładką. Osobiście jestem jej ogromnym zwolennikiem, o czym niejednokrotnie wspominałem. Wiele osób spośród grona fanów nie ma urządzenia, które pracuje w oparciu właśnie o MIUI. Niedawno sytuację takich osób polepszył POCO Launcher, znany znam dobrze z POCOPHONE F1. To prosty launcher, który pomoże upodobnić nam smartfon do tych ze stajni Xiaomi.

poco launcher

Teraz do grona tych launcherów dołączył Mint Launcher. Jest bardzo podobny do POCO Launchera, zarówno wizualnie, jak i funkcjonalnością. Pojawił on się w Sklepie Play, choć na razie jest mała szansa, że go pobierzecie. Dlaczego? Niewiele urządzeń jest zgodnych z tą aplikacją na ten moment. Sprawdziłem to na moim prywatnym smartfonie, Xiaomi Mi MIX 2S i niestety nie mogłem pobrać Mint Launchera. Myślę, że to kwestia paru dni, jak będzie można go normalnie już pobrać na większość smartfonów. Nie ma jednak problemu, którego nie da się obejść. Po sieci krąży link do pobrania tego launchera w pliku .apk. Po prostu wejdźcie w ten link i pobierzcie ten plik. Postanowiłem zainstalować go i sprawdzić dla was „co i jak”. Jest on zabójczo podobny do MIUI, z tym że ma listę aplikacji, co jest pierwszą, zauważalną od razu różnicą.

mint launcher

Mamy parę opcji personalizacji, m. in. zmiana liczby kolumn ikonek na ekranie głównym oraz ich wielkość, ustawienie innej paczki ikon (do pobrania ze Sklepu Play) oraz parę efektów przejścia.

Całość, jak na dość świeży launcher, wydaje się być naprawdę w porządku. Jest to zawsze jakieś wyjście, gdy chcemy zmienić coś w wyglądzie na naszym smartfonie, a lubimy MIUI. Zachęcam wszystkich użytkowników smartfonów bez MIUI do sprawdzenia tego launchera. Jest bardzo prosty, lekki, przejrzysty, bez „zbędnego syfu”.

Co sądzicie o tym launcherze? Zamierzacie go przetestować? Może już to zrobiliście? Podzielcie się z nami waszymi przemyśleniami w komentarzach!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej