Więcej RAMu, kosztem miejsca na pliki? Taki pomysł ma Xiaomi

Xiaomi Mi 11
Xiaomi Mi 11

Alokacja pamięci to w ostatnich czasach temat dość interesujący. Choć na rynek trafiają urządzenia wyposażone w coraz większą ilość pamięci operacyjnej, to wcale nie oznacza, że jest to wystarczająco. Z tego powodu producenci myślą, jak zwiększyć możliwości telefonów, bez realnego dokładania RAMu. Xiaomi postanowiło więc zastosować rozwiązanie, które oferuje już Vivo w modelu X60 Pro+.

Oddaj pamięć wewnętrzną, a Twój telefon Xiaomi dostanie więcej RAMu

Kacper, jeden z tłumaczy xiaomi.eu zauważył w kodzie MIUI nową funkcję, która ma pozwolić użytkownikowi na zwiększenie ilości RAMu w telefonie. Wygląda więc na to, że chiński gigant planuje wprowadzić w przyszłości do swoich urządzeń rozwiązanie, które obecnie oferuje model X60 Pro+ od Vivo – pozwala zyskać dodatkowe 3 GB RAMu kosztem wykorzystania w tym celu wolnej pamięci wewnętrznej telefonu.

Choć nowa funkcja MIUI nie jest jeszcze zaimplementowana, to @kacskrz z powodzeniem uruchomił nowe menu na swoim telefonie. Okazuje się, że rozwiązanie o nazwie “Memory extension” pozwoli na wykorzystanie miejsca na pliki użytkownika, by zwiększyć pamięć RAM telefonu o 1 GB. Niestety nie wiadomo, czy taka ilość dostępnej pamięci operacyjnej będzie finalna, ani także, czy rozwiązanie to będzie dostępne dla urządzeń innych niż flagowe modele Xiaomi.

Osobiście uważam, że to całkiem przydatne rozwiązanie, szczególnie dla posiadaczy starszych lub tańszych smartfonów chińskiego producenta, którzy mogą borykać się z gorszą płynnością ich urządzeń. Z drugiej strony, Xiaomi może nie być na rękę, by osoby, które wydają na telefon najmniej, mogły z niego korzystać przez dłuższy okres, zamiast kupić nowe urządzenie…

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!