Xiaomi mogło wcale się tak nie nazywać!

xiaomi logo

Chyba nie muszę nikomu przedstawiać marki Xiaomi. To szalenie popularna marka, szczególnie w naszym kraju. Myślę, że każdy z nas zna kogoś, kto korzysta z urządzenia tego chińskiego giganta. A co jeśli Wam powiem, że marka ta mogła mieć inną nazwę?

To jak mogła się ona nazywać?

Niedawno, prosto od Lei Juna, CEO Xiaomi, dowiedzieliśmy się, że podczas gdy firma ta była zakładana, rozważane były inne nazwy. Nieprzypadkowo dowiedzieliśmy się o tym w ostatnim czasie, bowiem w tym roku obchodzą oni swoją 10. rocznicę istnienia. Okazuje się, że pierwszą nazwą, jaką zasugerowano było Red Star. Pojawiły się jednak komplikacje na drodze zastrzeżenia znaku towarowego, tak więc odrzucono ten pomysł. Było jednak sporo innych nazw, które rozważano. Wśród nich są m. in. Xuande, Red Storm, Qiangqi, Antong czy Lingxi.

Warto przeczytać: Redmi K30 Pro trafi na rynek z Snapdragonem 865 oraz ekranem 120 Hz

Warto też przyjrzeć się nieco ich logo, “Mi”. Otóż, oznacza ono, jak pewnie część fanów tej marki wie, “Mobile Internet”, co wynika z faktu, iż chcieli oni być mobilną firmą w Internecie. Jest jednak drugie jego znaczenie, “Mission Impossible”. Xiaomi chciało wykonywać zadania, które są z pozoru niemożliwe do zrobienia.

xiaomi mi 9 se (10)

Przyznam Wam, że ja sobie nie jestem w stanie wyobrazić tego, by ten producent miał inną nazwę. Te pozostałe po prostu jakoś mi nie pasują. Być może to po prostu kwestia przyzwyczajenia, co jest bardzo możliwe. Myślę jednak, że te pozostałe nazwy ciężej przyjęłyby się na rynku globalnym. Ich aktualna nazwa nie jest dla nas ciężka w wymowie czy w zapisie. Niemniej, to dość ciekawe poznać taką ciekawostkę na ich temat. Jestem też pełen podziwu, jak w 10 lat ta firma się niesamowicie rozwinęła i podbiła serca wielu osób, tym samym stając się naprawdę bardzo popularnym producentem smartfonów na całym świecie.

Co sądzicie o nazwach, jakie mogła mieć marka Xiaomi? Któraś z nich bardziej przypadła Wam do gustu?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!