Xiaomi nie tędy droga…nie róbcie tego swoim klientom!

Xiaomi nie tędy droga...nie róbcie tego swoim klientom!

Brak akcesoriów w zestawach wydaje się być rynkowym standardem. Wśród wielu firm każda z nich kieruje się dobrem środowiska jednocześnie chcąc dodatkowo zarobić. Xiaomi w tej materii wydaje się obierać niewłaściwą drogę.

Xiaomi już nie będzie dodawać akcesoriów do swoich smartfonów

Wszystko na to wskazuje, że chińska firma produkująca smartfony oraz inne urządzenia właśnie zboczyła na niewłaściwą drogę. Jak podają zagraniczne media Xiaomi miałoby zaprzestać dodawania ładowarek do swoich zestawów. I chociaż sam producent nie skomentował tej informacji to internauci zauważyli, że wydana seria Redmi 13 w Europie nie posiadała takich akcesoriów. Nie powinno to być dużym zaskoczeniem, ponieważ konkurencja przyzwyczaja nas, że takie zestawy nie są już brane pod uwagę. Innym gorszym aspektem w tej sprawie jest fakt, że Xiaomi w tym przypadku próbuje się upodobnić do Apple,Europejskie ceny Redmi Note 13 Pro oraz Redmi Note 13 Pro+

fot. producenta

Dodatkowo miejsce ładowarki w opakowaniu może potencjalnie obniżyć koszt urządzeń. Eksperci ostrzegają jednak, że takie posunięcie może spowodować niedogodności dla konsumentów, zwłaszcza tych, którzy niedawno kupili smartfon i nie mają kompatybilnej ładowarki. W takim przypadku zakup nowej ładowarki może stać się dodatkowym wydatkiem. Nie mamy również informacji czy brak ładowarki w nowych zestawach będzie dotyczyć także innych modeli. Każdy ma swoją opinię w tej materii, ale patrząc na to z bliska to w mojej ocenie widzimy tu niebezpieczny trend, który zaraża producentów niczym “dżuma”.

Źródło: PhoneArena

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!