Czy to nie przesada? Xiaomi Note 11 dostanie aparat 200 Mpix

Czy to nie przesada? Xiaomi Note 11 dostanie aparat 200 Mpix

W ostatnim czasie producenci zdają się coraz częściej umieszczać wyszukane funkcje w średniopółkowych modelach. Nie dziwią nas już urządzenia kosztujące dużo mniej niż flagowce, które są wyposażone w bardzo szybkie ładowanie na poziomie 60W czy ekran odświeżany 120 razy na sekundę. Chiński producent ma zamiar pójść krok dalej i umieścić aparat o niespotykanie wysokiej rozdzielczości. Matryca 200 Mpix może znaleźć się w Xiaomi Note 11.

Xiaomi Note 11 z aparatem 200 Mpix

Model Xiaomi Mi Note 10 został wprowadzony na rynek już dawno, bo w 2019 roku. Był on wyposażony w zakrzywiony ekran AMOLED, a także procesor Qualcomm Snapdragon 730G. Cechą kluczową była tu jednak matryca 108 Mpix, która w tamtym czasie była nowością w smartfonach. Teraz takie sensory mamy już w wielu urządzeniach, a 64 Mpix trafia nawet do tych najtańszych modeli.

xiaomi mi note 10 plecki

W jego następcy, Xiaomi Note 11, ma się pojawić matryca o rozdzielczości aż 200 Mpix. Jak podaje źródło, może być to sensor Samsung ISOCELL HP1 lub OmniVision OVB0B. Wspólną cecha obu tych komponentów jest wielkość pojedynczego piksela zbliżona do 0,60 mikrona. Producent zapewni więc możliwość robienia wysokiej jakości zdjęć w rozdzielczości 12 Mpix dzięki funkcji łączenia 16 pikseli w jeden punkt. Istnieje jednak większe prawdopodobieństwo, że Xiaomi pokusi się o wykorzystanie jednostki od OmniVision.

Źródło: tablety.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!