Xiaomi numerem jeden w sprzedaży telewizorów w Indiach

Xiaomi numerem jeden w sprzedaży telewizorów w Indiach

Indie są dla Xiaomi wyjątkowo ważnym rynkiem. Chiński gigant sprzedaje tam nie tylko smartfony czy akcesoria, ale także telewizory. I to właśnie Mi TV cieszą się w Indiach gigantyczną wręcz popularnością. Bez wątpienia producent z Państwa Środka ma powody do dumy!

Xiaomi podbiło Indie swoimi telewizorami

Najnowszy raport przygotowany przez IDC mówi jasno – to Xiaomi jest numerem jeden jeśli chodzi o rynek telewizorów w Indiach. Chiński producent aktualnie posiada aż 33% udziałów w tym rynku i tak naprawdę z każdym miesiącem procent ten rośnie. Co jest kluczem do sukcesu? Bez wątpienia świetny stosunek ceny do możliwości. Xiaomi zrozumiało już dawno, że może podbić serca fanów na całym świecie urządzeniami, które będą zdecydowanie tańsze od konkurencyjnych rozwiązań. Oczywiście chiński producent radzi sobie w Indiach coraz lepiej także na rynku smartfonów, ale to telewizory są czymś co pokochali mieszkańcy tego kraju.

Xiaomi numerem jeden w sprzedaży telewizorów w Indiach

Drugie miejsce na rynku telewizorów w Indiach zajmuje Samsung z udziałami na poziomie 14%. To tak naprawdę pokazuje różnicę pomiędzy koreańskim gigantem a Xiaomi. Podium zamyka LG z udziałami w rynku wynoszącymi 13%. Kolejne miejsca zajęło Sony (10% udziałów w rynku) oraz TCL (9% udziałów w rynku). Xiaomi zaliczyło w trzecim kwartale wzrost o 46% w porównaniu do poprzedniego kwartału oraz o 69% w porównaniu do trzeciego kwartału w roku 2018.

Zobacz także: Xiaomi Mi MIX 4 może zadebiutować już 10 stycznia!

Oczywiście pierwsze modele Mi TV pojawiły się już w Europie, ale my nadal wyczekujemy premiery telewizorów producenta z Państwa Środka w naszym kraju. Kiedy to się stanie? Dokładne daty wprawdzie nie padły, ale myślę, że rok 2020 wydaje się bardzo realnym terminem. Miejmy nadzieję, że Xiaomi po raz kolejny bardzo pozytywnie zaskoczy nas ceną swoich produktów. Czekamy z niecierpliwością!

Co myślicie o telewizorach Xiaomi? Chcielibyście by Mi TV weszły także na rynek w naszym kraju? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!