Xiaomi Pad 5 trafił do Europy i to z piórem Smart Pen! Warto było czekać

xiaomi pad 5
Xiaomi Pad 5 (źródło: Xiaomi)

W zasadzie to już Xiaomi wcześniej pokazało swój najnowszy tablet Pad 5. Teraz jednak został on oficjalny wprowadzony do sprzedaży w Europie. Jego możliwości już znaliśmy. Ale co z cenami?

Xiaomi Pad 5 – cena w Europie

Zacznę od cen, bo te są w tym momencie najważniejsze. W wersji podstawowej z 6 GB RAM i 128 GB tablet będzie kosztować 349 EUR. Wariant nieco mocniejszy z większym dyskiem 256 GB wyceniono na 399 EUR. Warto dodać, że mowa tu o wariantach WiFi. Nie wiemy co z modelami, które zaoferują 4G lub 5G. Sprzęt dostępny będzie w dwóch kolorach – Cosmic Gray oraz Pearl White.

Niestety, nic nie wiemy o cenie pióra Xiaomi Smart Pen, bez którego Pad 5 nie wydaje się być tak ciekawym. Pod znakiem zapytania stoi również cena sprzętu w Polsce. Ten wejdzie w naszym kraju do sprzedaży w październiku.

xiaomi pad 5

A co oferuje Xiaomi Pad 5?

Xiaomi Mi Pad 5 oferuje wyświetlacz pełnoekranowy o przekątnej 11 cali wykonany w technologii LCD IPS. Rozdzielczość wynosi aż 2560 x 1600 pikseli i nie zabrakło odświeżania na poziomie 120 Hz i technologii HDR10. Jasność również nie wygląda źle, bowiem jest to 500 nitów.

Tablet działa pod kontrolą procesora Qualcomm Snapdragon 860, który dostarczy potrzebną moc. Na sprzęcie znajdziemy system Android z nakładką MIUI for Pad oraz pełną integrację z piórem Xiaomi Smart Pen. To właśnie ono rozszerza możliwości tabletu i tworzenia notatek czy interakcji z urządzeniem. Niestety, będzie ono sprzedawane oddzielnie.

pad 5
(fot. tabletowo.pl)

Nie zabrakło głośników stereo oraz aparatów: na tyle mamy 13 MP, a na froncie – 8 MP. Całość zasila ogniwo o pojemności 8720 mAh z szybkim ładowaniem o mocy 33 W. Oczywiście mowa tu o złączu USB typu C. Tablet waży 500 g, a jego grubość to 6,85 mm.

Źródło: Xiaomi

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!