Xiaomi Pad 6 oraz Xiaomi Pad 6 Pro zapowiadają się naprawdę interesująco!

Xiaomi Pad 5
Xiaomi Pad 5

Wszystko wskazuje na to, że Xiaomi zamierza kontynuować swoją popularną serię tabletów. Według najnowszych przecieków, które pojawiły się w sieci, nadchodząca seria Xiaomi Pad 6 zachwyci swoich użytkowników przede mocną specyfikacją techniczną. Oto, co wiemy o Xiaomi Pad 6 oraz Xiaomi Pad 6 Pro. 

Co już wiemy o nowych tabletach marki? Co zaoferuje Xiaomi Pad 6 i Pad 6 Pro?

ak informuje dobrze znany leakster Mukul Sharma, tablety otrzymały certyfikaty w Europie, dzięki czemu poznaliśmy ich prawdopodobną specyfikację techniczną. Jak już wspomniałem, tablety mają być dostępne na europejskim rynku, ale nie ujawniono jeszcze, w jakich krajach Xiaomi Pad 6 oraz Xiaomi Pad 6 Pro zadebiutują również w Polsce. Jeśli tak się nie stanie, to z pewnością bez problemu można będzie zamówić urządzenia do naszego kraju. 

Jak sugeruje najnowszy przeciek, Xiaomi Pad 6 zostanie prawdopodobnie wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, który składa się z jednego rdzenia Cortex-X2 o taktowaniu 3.19 GHz, trzech rdzeni Cortex-A710 o taktowaniu 2.75 GHz, czterech rdzeni Cortex-A510 o taktowaniu 1.80 GHz oraz układu graficznego Adreno 730. Podstawowy model ma być wyposażony natomiast w Snapdragona 870, który składa się z jednego rdzenia Kryo 585 o taktowaniu 3,2 GHz, trzech rdzeni Kryo 585 o taktowaniu 2.42 GHz oraz czterech rdzeni Kryo 585 o częstotliwości taktowania na poziomie 1.80 GHz i układu graficznego Adreno 650. 

xiaomi pad 5
Xiaomi Pad 5 (źródło: Xiaomi)

Oba tablety posiadać będą 11- lub 12-calowe wyświetlacze z wąskimi ramkami. Plotki sugerują, że ekrany zostaną wykonane w technologii AMOLED oraz charakteryzować się mają rozdzielczością 1880×2880 pikseli i częstotliwością odświeżania na poziomie 120 Hz. W lewym górnym rogu na tylnym panelu znaleźć się ma także podwójny aparat o nieznanych na ten moment parametrach i funkcjach. Ponadto na wyposażeniu tabletów znaleźć się mają głośniki stereo, NFC, czy też kompatybilność z klawiaturą i rysikiem.

Pierwsze informacje na temat specyfikacji prezentują się naprawdę przyzwoicie i nadchodzące tablety zdecydowanie mogą przypaść użytkownikom do gustu. Jeśli chodzi o datę premiery, to nieoficjalnie mówi się, że nowości Xiaomi zadebiutują na rynku w drugim kwartale bieżącego roku. 

Źródło: Gizmochina

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!