Xiaomi Pad 6S Pro 12.4 zaprezentowany! To naprawdę wydajny i mocny sprzęt

Xiaomi Pad 6S Pro 12.4 oficjalnie
fot. producenta

Wraz z globalną premierą Xiaomi 14 oraz Xiaomi 14 Ultra na rynek oficjalnie wprowadzony został także nowy tablet, który może pochwalić się bardzo atrakcyjną i mocną specyfikacją techniczną. Zobaczcie sami, co oferuje najnowszy Xiaomi Pad 6S Pro 12.4.

Xiaomi Pad 6S Pro 12.4 – parametry techniczne

Już sama nazwa wskazuje, że mamy do czynienia z tabletem wyposażonym w 12,4-calowy wyświetlacz. Charakteryzuje się on rozdzielczością 3K, proporcjami 3:2, częstotliwością odświeżania obrazu 144 Hz oraz jasnością maksymalną na poziomie 900 nitów. Taki zestaw świetnie sprawdzi się podczas czytania, tworzenia artykułów, edycji zdjęć i grafik oraz grania w bardziej wymagające tytuły.

Wszystko to nie powinno sprawić tabletowi problemu, dzięki zastosowaniu wydajnego procesora Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, który wykonany jest w 4 nm procesie technologicznym i składa się z jednego rdzenia Cortex-X3 o taktowaniu 3.2 GHz, dwóch rdzeni Cortex-A715 o taktowaniu 2.8 GHz, dwóch rdzeni Cortex-A710 o taktowaniu 2.0 GHz, trzech rdzeni Cortex-A510 o taktowaniu 2.0 GHz oraz układu graficznego Adreno 740. Zestaw współpracuje z maksymalnie 16 GB pamięci operacyjnej RAM oraz 1 TB przestrzeni na dane użytkownika. 

Do zdjęć producent wykorzystał 50 Mpx aparat główny z przysłoną f/1.8 oraz 2 Mpx aparat do zdjęć portretowych z przysłoną f/2.4. Do selfie i rozmów wideo wykorzystano z kolei kamerkę 32 Mpx (f/2.2). Aparat główny umożliwia nagrywanie wideo w maksymalnej rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę. 

Producent chwali się, że Xiaomi Pad 6S Pro 12.4 oferuje trzy nowe funkcje Home Screen+, Cross-device Collaboration i Xiaomi Smart Hub. Pierwsza z nich umożliwia użytkownikom interakcję ze smartfonami bezpośrednio z interfejsu tabletu, m.in. odpowiadanie na wiadomości i odbieranie połączeń bez konieczności korzystania z telefonu.  Cross-device Collaboration pozwala na korzystanie z funkcji fotografowania na różnych urządzeniach w aplikacji Notatki, ułatwiając tworzenie treści wizualnych. Xiaomi Smart Hub natomiast łączy do siedmiu urządzeń Xiaomi AIoT jednocześnie, zapewniając użytkownikom łatwy dostęp do ich ekosystemu.

Całość zasila akumulator o pojemności 10000 mAh z szybkim ładowaniem SuperCharge o mocy 120 W oraz pracuje w oparciu o Androida 14 z nakładką HyperOS. Do tego wszystkiego Pad 6S Pro posiada Wi-Fi 7, Bluetooth 5.3, NFC, port USB 3.2 typu C oraz czytnik linii papilarnych umieszczony na bocznej krawędzi. 

Xiaomi Pad 6S Pro 12.4 oficjalnie
fot. producenta

Warto jeszcze na koniec dodać, że Xiaomi wraz z tabletem Pad 6S Pro 12.4 wprowadza do oferty nowe akcesoria w postaci wszechstronnego rysika Xiaomi Focus Pen i klawiatury Xiaomi Pad 6S Pro Touchpad Keyboard, dzięki którym tablet przekształca się w przenośną stację roboczą. Klawiatura zawiera dodatkowo gładzik zwiększający komfort pracy z plikami i przy edycji wideo. Rysik Xiaomi Focus Pen ma 8192 poziomy czułości na nacisk i częstotliwość próbkowania 240 Hz dla precyzyjnej obsługi odręcznego pisma. Wielofunkcyjny przycisk Spotlight w rysiku ułatwia natomiast szybkie robienie zdjęć i notatek.

Xiaomi Pad 6S Pro 12.4 – cena i dostępność

Xiaomi Padf 6S Pro oferowany jest wyłącznie w szarej wersji kolorystycznej i wyceniony został na 2999 złotych za wersję z 8 GB pamięci RAM, 256 GB pamięci wbudowanej oraz Wi-Fi.

Źródło: Informacja prasowa Xiaomi

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!