Xiaomi Pad 7 Pro zapowiada się naprawdę interesująco!

Xiaomi Pad 7 Pro na pierwszych przeciekach
Xiaomi Pad 6 Pro (fot. ROOTBLOG)

Wszystko wskazuje na to, że Xiaomi rozpoczęło pracę nad nowym tabletem Pad 7 Pro, który będzie mógł pochwalić się atrakcyjną specyfikacją techniczną. Takie informacje zdecydowanie cieszą, ponieważ potwierdzają, że rynek tabletów nie umiera. 

Co już wiemy o Xiaomi Pad 7 Pro?

Tablet prawdopodobnie zostanie wyposażony w 10-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 1480×2367 pikseli oraz częstotliwości odświeżania obrazu na poziomie 144 Hz. Warto w tym miejscu dodać, że poprzednia generacja wyposażona została w 11-calowy ekran, więc nadchodzący model będzie nieco mniejszym urządzeniem. 

Za wydajność Xiaomi Pad 7 Pro odpowiadać ma procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, który wykonany jest w 4 nm procesie technologicznym i składa się z jednego rdzenia Cortex-X3 o taktowaniu 3.2 GHz, dwóch rdzeni Cortex-A715 o taktowaniu 2.8 GHz, dwóch rdzeni Cortex-A710 o taktowaniu 2.8 GHz, trzech rdzeni Cortex-A510 o taktowaniu 2.0 GHz oraz grafiki Adreno 740. 

Xiaomi Pad 7 Pro na pierwszych przeciekach
Xiaomi Pad 6 Pro (fot. ROOTBLOG)

Do zdjęć producent prawdopodobnie wykorzysta podwójny aparat na tylnym panelu oraz pojedynczą kamerkę do selfie i rozmów wideo na froncie. Na wyposażeniu znaleźć się mają również 4 głośniki stereo, a całość w dniu premiery pracować ma pod kontrola Androida 14 z nakładką producenta HyperOS. 

Na ten moment pozostała specyfikacja techniczna Xiaomi Pad 7 Pro pozostaje tajemnicą, ale już teraz zapowiada się naprawdę ciekawie. Warto zaznaczyć na koniec, że tablet podobnie jak Xiaomi Pad 6 Pro nie wyjdzie prawdopodobnie poza chiński rynek. 

Źródło: Gizmochina

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!