Xiaomi patentuje inteligentną maskę. Czym produkt ten będzie się wyróżniać?

xiaomi logo

Xiaomi już niejednokrotnie wprowadzało na rynek własne maseczki z filtrami, które miały zapobiegać dostawaniu się do naszych płuc niebezpiecznych substancji. Niemniej jednak żadna z nich nie była maską inteligentną. Teraz chiński gigant opatentował nowe rozwiązanie, które już w najbliższym czasie może trafić na rynek!

Inteligentna maska Xiaomi

Patent został zgłoszony w Urządzenie Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych. Tym samym bardzo możliwe, że chiński producent przygotowuje swoją nową maskę z myślą o rynku globalnym. Maski mające zabezpieczać nas przed substancjami niebezpiecznymi dla naszych płuc są coraz to bardziej popularne, a w Azji, a dokładnie w samych Chinach, odkąd pojawił się koronawirus są wręcz obowiązkowym wyposażeniem podczas wychodzenia z domu. Nadchodząca nowość Xiaomi ma jednak otrzymać procesor, który będzie w stanie zbierać dane ze wszystkich czujników, a następne analizować je.

Maska będzie rejestrować czas noszenia oraz podawać użytkownikowi jak z czasem zmienia się jego objętość płuc. To jednak jeszcze nie wszystko. Szereg czujników będzie także analizować stan powietrza w czasie rzeczywistym. Tym samym, najprawdopodobniej przy pomocy aplikacji mobilnej, będziemy w stanie sprawdzić czym faktycznie oddychamy i czy możemy maskę ściągnąć czy też chodzenie w niej jest koniecznością. Bez wątpienia tego typu maska jest produktem naprawdę ciekawym i przydatnym w dzisiejszych czasach.

Zobacz także: Xiaomi udostepniło już źródła kernela dla ich najnowszych flagowców

Ciężko jednak powiedzieć kiedy sprzęt ten faktycznie trafi na rynek. Patent wprawdzie został zgłoszony już w 2016 roku, a dopiero dziś został oficjalnie przyznany, ale nie wiemy czy masowa produkcja inteligentnej maski Xiaomi już się rozpoczęła. Bez wątpienia teraz, w momencie, gdy temat koronawirusa jest wyjątkowo gorący, sprzedaż tego typu masek mogłaby być większa niż kiedykolwiek wcześniej. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje na ten temat!

Co myślicie o inteligentnej masce Xiaomi? Czy waszym zdaniem tego typu urządzenie ma sens? A może nie zamierzacie korzystać z masek filtrujących powietrze? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!