Xiaomi patentuje smartfon-cyklopa

Xiaomi patent cyklop

Bardzo często producenci smartfonów patentują bardzo nietypowe rozwiązania, dzięki którym smartfon wygląda nietuzinkowo. Tym razem kolejny wniosek patentowy złożyła firma Xiaomi. Jego wygląd naprawdę zaskakuje, a to za sprawą bardzo interesującego rozwiązania w kwestii aparatu!

Taki smartfon mógłby być czymś rewolucyjnym

Portal LetsGoDigital dotarł do bardzo ciekawych grafik z patentu Xiaomi. Przedstawiają one smartfon, jakiego do tej pory jeszcze nie było. Otóż jest to urządzenie, które posiada dwa ekrany, z czego główny, na froncie, jest bezramkowy i dodatkowo zagięty dość mocno na bocznych krawędziach. Wychodzi na to, iż przyciski w nim będą wirtualne, to znaczy będą to wydzielone miejsca na załamaniu ekranu. Nad nim nie znajdziemy żadnego aparatu do selfie, a do tego nie widzę na grafice głośnika do rozmów. Czyżby Xiaomi planowało zastosować tam głośnik piezoelektryczny? Dodatkowy ekran zajmuje na oko jakieś 60% powierzchni plecków, a nad nim umieszczony jest aparat. Tak, aparat, nie aparaty. Ale nie jest to byle jaki aparat!

Xiaomi patent cyklop

Jest to aparat, który ma oferować zoom, jakiego praktycznie nikt dotąd nie wykorzystał w swoim urządzeniu. Mówię praktycznie, bo faktycznie kiedyś powstało kilka, ale to dosłownie garstka takich smartfonów. Wyposażony ma być w matrycę o rozdzielczości 108 Mpix produkcji Samsunga oraz obiektyw zmiennoogniskowy. Oferować ma 12-krotny zoom optyczny oraz 120-krotny cyfrowy, co jest naprawdę imponującym wynikiem. Swoją drogą, spójrzcie jak on śmiesznie wygląda – stąd właśnie taki, a nie inny tytuł artykułu.

Xiaomi patent cyklop

Zobacz także: Znamy specyfikację oraz cenę Xbox Series X. Czy konsola będzie w stanie zawojować na rynku?

Przestrzeń wokół obiektywu będzie przezroczysta. Dzięki temu, widać niektóre układy, które mają tam być zastosowane. Widzimy m. in. modem 5G IVY 650, a także układ AI wspomagający wcześniej wspomniany aparat. Mnie osobiście bardzo zainteresował ten smartfon. Jestem niesamowicie ciekaw tego, czy taki smartfon faktycznie powstanie. Jest to dość prawdopodobne, ale wątpię, by ukazał się on w regularnej sprzedaży. Może to być smartfon-ciekawostka, popis umiejętności, coś jak model Mi MIX Alpha.

Podoba Wam się taki design? Co sądzicie tym rozwiązaniu? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!