Xiaomi patentuje smartfon z aparatem umiejscowionym pod wyświetlaczem

mi mix 3
Xiaomi Mi MIX 3

Era bezramkowców trwa w najlepsze. Widzieliśmy już notche, wysuwane aparaty czy dziury w ekranach, ale wszystko wskazuje na to, że rok 2020 może być wyjątkowo ciekawy. Xiaomi opatentowało właśnie smartfon z aparatem ukrytym pod wyświetlaczem. I to bez jakichkolwiek wcięć!

Xiaomi po raz kolejny chce zaskoczyć

Tak naprawdę nie wiemy jakiego konkretnie modelu dotyczy opublikowany w sieci patent. Niemniej jednak plotki od dłuższego czasu mówiły, że aparat ukryty pod wyświetlaczem zostanie wykorzystany dopiero w Xiaomi Mi MIX 4. Oczywiście wiele osób oczekiwało premiery tego urządzenia już jakiś czas temu, ale jak zapewne większość z was doskonale wie chiński producent zaprezentował światu Mi MIXa Alpha, którego ciężko nazwać smartfonem dla zwykłego śmiertelnika. Nowy patent producenta z Państwa Środka jest o tyle ciekawy, że aparat byłby widoczny jedynie wtedy, gdy uruchomimy aplikację wykorzystującą go.

Xiaomi patentuje smartfon z aparatem umiejscowionym pod wyświetlaczem

Jak to możliwe? Xiaomi miałoby wykorzystać wyświetlacz z pikselami, które mają być kontrolowane niezależnie oraz dodatkowo zjawisko polaryzacji. Tym samym przez większość czasu aparatu przedniego nie byłoby nawet widać, a w miejscu, gdzie ten się znajduje widzielibyśmy normalnie wyświetlane treści. W momencie uruchomienia aplikacji aparatu czy dowolnej innej, która pozwala robić zdjęcia czy nagrywać filmy niewielka część ekranu stawałaby się przeźroczysta odsłaniając nam oczko do fotografii typu selfie.

Xiaomi patentuje smartfon z aparatem umiejscowionym pod wyświetlaczem

Zobacz także: Seria Redmi Note 8 sprzedaje się rewelacyjnie. Xiaomi ma powody do dumy!

Oczywiście to nie pierwsze doniesienia nad pracami nad tego typu technologią. Niemniej jednak dopiero teraz rozwiązanie to zostało opatentowane, a co za tym idzie bardzo możliwe, że już niedługo na rynku pojawi się pierwszy smartfon z aparatem ukrytym pod wyświetlaczem. Plotki mówią, że Xiaomi Mi MIX 4 może zadebiutować nawet razem z Mi 10, a co za tym idzie premiera powinna odbyć się w okolicach lutego przyszłego roku. Przyznam szczerze, że ukrycie oczka do zdjęć typu selfie pod ekranem może być prawdziwym przełomem na rynku mobilnym. Czekamy z niecierpliwością na kolejne informacje na ten temat!

Na zdjęciu głównym znajduje się Xiaomi Mi MIX 3, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Co myślicie o ukryciu aparatu przedniego pod wyświetlaczem? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!