Xiaomi patentuje smartfon z dodatkowym wyświetlaczem na pleckach

Xiaomi patentuje smartfon z dodatkowym wyświetlaczem na pleckach

Trend flagowców nadal jest bardzo mocno obecny na rynku mobilnym. Producenci robią wszystko, aby ich smartfony oferowały jak największy stosunek wyświetlacza do powierzchni panelu przedniego. Xiaomi właśnie opatentowało nowe rozwiązanie, które wykorzystuje dodatkowy ekran umiejscowiony na pleckach.

Nowy patent Xiaomi

Oczywiście zastosowanie drugiego wyświetlacza na pleckach nie jest niczym nowym. W takich modelach jak Vivo NEX Dual Display czy Nubia Z20 widzieliśmy spore ekrany z tyłu, które tak naprawdę pozwalały na pełną obsługę urządzenia. Meizu przy produkcji Pro 7 podeszło do tematu inaczej i wykorzystało dodatkowy niewielki wyświetlacz jako centrum powiadomień czy najważniejszych informacji. I można powiedzieć, że Xiaomi chce iść właśnie tą drogą, ale dodatkowo wykorzystać ekran tylny w jeszcze jednym celu. Jak widać na załączonej grafice na froncie nie znajdziemy aparatu do zdjęć typu selfie.

Meizu Pro 7
Meizu Pro 7

Jak zatem wykonywane będą tego typu fotografie? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – wykorzystując cztery oczka umiejscowione na pleckach oraz właśnie dodatkowy wyświetlacz. Niemniej jednak ciężko wyobrazić mi sobie kadrowania zdjęć na tak małym ekranie. Czyżby Xiaomi chciało nas jeszcze czymś zaskoczyć? Tego niestety nie wiemy. Bez wątpienia tylny wyświetlacz, podobnie jak w przypadku Meizu Pro 7, miałby pokazywać użytkownikowi godzinę, powiadomienia, aktualne informacje o pogodzie czy umożliwić także sterowanie muzyką.

Zobacz także: Szybkie ładowanie 100 W od Xiaomi trafi do urządzeń już niebawem!

Oczywiście musimy pamiętać o tym, że to jedynie patent, który może, ale nie musi, stać się rzeczywistością. Producenci już niejednokrotnie pokazywali nam tego typu grafiki, a urządzenia się na nich znajdujące nie trafiły następnie do produkcji. Jak sytuacja będzie wyglądać w tym przypadku? Czas pokaże. Xiaomi lubi zaskakiwać świat swoimi pomysłami i doskonałym tego przykładem może być niedawno zaprezentowany Mi MIX Alpha. Czy drugi wyświetlacz na pleckach będzie czymś rewolucyjnym? Nie sądzę. Pozostaje nam uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości!

Co myślicie o tak wyglądającym smartfonie Xiaomi? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!