Xiaomi pokazało swoją nową myszkę oraz klawiaturę

klawiatura i myszka Xiaomi

Chiński producent Xiaomi znany jest nie tylko ze smartfonów, ale też z szeroko pojętej elektroniki i nie tylko. Lista ich produktów poszerzyła się teraz o kolejną myszkę oraz klawiaturę. Co je cechuje?

Prostota, niska cena i wygoda

Te określenia idealnie pasują do nowego sprzętu od Xiaomi. Zarówno myszka, jak i klawiatura łączą się z urządzeniem docelowym bezprzewodowo przy użyciu pasma 2.4 GHz. Dzięki temu oszczędzimy sobie kolejnych kabli na biurku. Do działania nie wymagają żadnych specjalnych sterowników, co z pewnością będzie dodatkowym atutem dla tych, którzy cenią sobie wygodę. W końcu, nie będziemy musieli instalować żadnego dodatkowego oprogramowania.

Warto przeczytać: Redmi 9 z MediaTek Helio G70 ma zadebiutować już na początku 2020 roku

Klawiatura posiada 104 przyciski, wliczając w to także blok numeryczny oraz klawisze funkcyjne. Nie jest za duża, a więc nie będzie nam raczej zawadzać na biurku, gdy mamy mało miejsca. Ułatwi nam to też jej ewentualny transport. Nie znajdziemy tu dedykowanych przycisków do sterowania multimediami, są one połączone wraz z klawiszami funkcyjnymi, a użyć ich możemy przy użyciu kombinacji z przyciskiem Fn. Jeśli chodzi o same klawisze, są one niskoprofilowe, trochę wyższe od tych znanych z laptopów, lecz nadal są one niskie. Tego typu klawiatury, moim zdaniem, świetnie nadają się do pisania, bardzo przyjemnie mi się na takich pisze.

klawiatura i myszka Xiaomi

Myszka natomiast została zaprojektowana tak, by była lekka. Waży ona zaledwie 60 gramów. Jest dobrze wyprofilowana, dzięki czemu powinna dobrze leżeć w dłoni użytkownika i zapewnić mu pewny chwyt. Wyposażona jest w optyczny sensor o rozdzielczości 1000 DPI. Szkoda, że nie jest ona regulowana za pomocą jakiegoś dodatkowego przycisku. Z drugiej strony, w tej cenie jest to całkowicie akceptowalne. Jeśli chodzi o cenę, to zaraz do tego przejdziemy. Zasilanie myszki odbywa się za pomocą baterii typu AAA.

klawiatura i myszka Xiaomi

Zapewne zastanawiacie się, ile ten komplet kosztuje. Otóż zaledwie 99 juanów, czyli niecałe 54 zł. To naprawdę niska cena, co na pewno czyni te produkty bardzo atrakcyjne. Jestem bardzo ciekaw tylko tego, jak wygląda kwestia jakości wykonania. Myślę jednak, że źle nie jest, oczywiście biorąc pod uwagę cenę.

Jak Wam się podobają te peryferia komputerowe od Xiaomi? Zamierzacie je zakupić?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!